Kültür-Sanat

Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde olduğu Netflix dizisi, Yakamoz S-245 dizisinden fragram geldi!

Başrolde Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci’nin yer aldığı Türk bilim kurgu dizisi Yakamoz S-245 tanıtım fragmanı yayınlandı. Netflix’in Belçika yapımı post apokaliptik (kıyamet sonrası bilim kurgusu) dizisi Into The Night dünyasında geçen Yakamoz S-245, bir denizaltı araştırmacısının maceralarını konu alıyor.

Yapımını OGM Pictures’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda ise Tolga Karaçelik’in oturduğu Yakamoz S-245, 20 Nisan’da gösterime girecek. Netflix geçtiğimiz günlerde Nisan 2022 takvimini yayınlamış ve burada diziden kısa bir görüntüye yer vermişti. Tadı damağında kalan izleyiciler için 1 dakikalık yeni video geldi.

Yakamoz S-245 tanıtım fragmanı

Kıvanç Tatlıtuğ’un denizaltı ile yürütülen bir araştırmaya katılan deniz biyoloğu Arman’a hayat verdiği Yakamoz S-245 dizisinin senaryosu Jason George, Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı tarafından yazıldı. Jason George, dört sezon süren Hakan Muhafız’ın senaryosunu da kaleme almıştı.

Netflix Türkiye yapımı ilk bilim kurgu dizisi olma özelliği taşıyan Yakamoz S-245 tanıtım fragmanı, şirketin YouTube kanalında “Hayat bir denizaltına sıkışacak. #YakamozS245 20 Nisan’da sadece Netflix’te.” notuyla izleyici karşısına çıktı.

Yakamoz S-245 konusu ve oyuncuları

Her bölümü 30-45-50 dakika arası olan Yakamoz S-245 oyuncu kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci, Ertan Saban, Ece Çeşmioğlu, Jerry Hoffmann, Ecem Uzun, Meriç Aral, Onur Ünsal, Ersin Arıcı, Güven Metin Akpınar yer alıyor.

Netflix dizinin konusunu şöyle açıkladı:

Özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman (Kıvanç Tatlıtuğ), bir denizaltıda araştırma görevine katılmaya hazırlanır. Ancak Güneş’in doğuşu herkesin ölümüne sebep olurken, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltıya binmesi gerekir. Yukarıda neler olup bittiğini ve askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu anlamaya çalışırken, ekipler arasında ve özellikle Arman ile teknenin ikinci komutanı Umut arasında gerginlik başlar. Arman sadece hayatta kalmak için savaşmayacak, aynı zamanda hayatının aşkıyla ikinci bir şans elde edecek.

Netflix Medya Merkezi
Disney+ Türkiye yayın tarihi ve Disney Plus fiyatı belli oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sixteen + ten =

%d blogcu bunu beğendi: