HaberlerSpor

Ali Koç, Fenerbahçe Kripto Para Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, kulübün uzun zamandır beklenen kripto para projesinin ne zaman başlayacağına dair net bir süre verdi. Koç, taraftarları sahte Fenerbahçe kripto paralarına karşı da uyardı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, taraftarların uzun süredir merakla beklediği kripto para birimiyle ilgili ilk kez bir zaman belirtti.

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz Fenerbahçe kriptor parası hakkında konuşan Koç, projeyle alakalı, “En geç 10 gün içinde kripto para projemizin startını yapacağız. İmza töreniyle başlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye kripto parada Avrupa’dan ayrışıyor’

Ali Koç, Fenerbahçe Kripto Para Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

Koç, Türkiye’nin kripto para konusunda Avrupa’dan çok önde olduğunu belirterek “Yatırım açısından enteresan şekilde bizim ülkemiz Avrupa’dan ayrışıyor.” dedi. Fenerbahçe Başkanı, sözlerinin devamında, kulüp olarak sessiz kalsalar da bekledikçe tekliflerin daha cazip hâle geldiğini belirtti. Açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Birçok kulüp Süper Lig’de kendi kripto para stratejilerini, iş birliklerini açıkladılar. Biz Fenerbahçe olarak sessiz kaldık. 10 ayrı firmayla, bazıları daha işleme başlamamış, yatırımcısını bulmuş, yurt içi dışı 1 seneyi aşkın süredir, öyle mi böyle mi yapalım, kendi kriptomuzu mu yapalım, iş birliği mi olsun diye her şeyi inceledik. Ne kadar iyi etmişiz de bekledik. Bekledikçe teklifler daha cazip hâle geldi. Herkes Fenerbahçe’yi bekliyor.

Koç, sahte Fenerbahçe kripto paraları için uyarıda bulundu

Ali Koç, Fenerbahçe Kripto Para Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

Koç, kripto para sayesinde hatrı sayılır bir gelir elde edebileceklerine inandıklarını açıkladı. “Fenerbahçe, gücünü dijital dünyada gösterecek.” ifadelerini kullanan başkan, “Kulüpten resmi bilgilendirme gelmedikçe Fenerbahçe’nin kripto parasını satanlara inanmayın.” uyarısında da bulundu.

Fenerbahçe, henüz kripto parasını piyasaya sürmese de blok zinciri alanında başka önemli bir iş birliğinde bulunmuş durumda. Kulüp, birkaç hafta önce yarım milyar dolar yatırım aldığı açıklanan, Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’de yer almakta.

Fenerbahçe’nin kripto para planları 2018’e uzanıyor

Ali Koç, Fenerbahçe Kripto Para Çalışmaları Hakkında Bilgi Verdi

Kulübün kripto para planları ise 2018 yılına dayanıyor. Fenerbahçe, o yıl içerisinde üç farklı coin ismi için marka başvurusunda bulunmuştu. Bunlar; FBcoin, 1907coin ve Fenercoin’di. Bu başvurular, kripto para için düşünülen isimlere işaret etmekte.

Şu anda Türkiyede kripto para çıkaranlar kulüpler arasında Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Başakşehir, Karşıyaka, Eskişehir, Ankaragücü, Denizlispor, Bursaspor, Göztepe, Alanyaspor bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nine + 1 =

%d blogcu bunu beğendi: