Teknoloji

Apple, Iphone 13 tanıtımını yapacağı “Apple Event”in tarihini açıkladı

Apple, bugün paylaştığı bir tweet ve e-posta ile yeni Apple Event tarihini duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre etkinlik 14 Eylül’de gerçekleşecek. Türkiye saatiyle 20:00’de başlayacak olan etkinliğin yaklaşık 2 saat sürmesi bekleniyor. Daha önceki etkinliklerde olduğu gibi bu yeni etkinlik de Apple Park’tan canlı olarak yayınlanacak. 

2021 yılı için akıllı telefon dünyasının en çok merak edilen modellerinden olan iPhone 13 ailesinin bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor. iPhone 13 ailesinin yanı sıra Apple Watch 7,  AirPods 3 ve iPad mini 6 ürünlerin tanıtılabileceğini belirtelim.

Ayrıca şirket, geçtiğimiz yıl gücünü M1 işlemcisinden alan pek çok Mac modeli tanıttı. Apple, işlemcinin güncellenmiş versiyonu ile birlikte yeni MacBook ProMacBook AirMac ProMac Mini ve iMac modellerini de tanıtabilir.

iPhone 13, uydu iletişim bağlantısı kullanabilecek

Apple Event ile Hangi Ürünler Tanıtılacak?

2021 yılı için akıllı telefon dünyasının en çok merak edilen modellerinden olan iPhone 13 ailesinin önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yılda da olduğu gibi online bir etkinlik düzenleyecek olan Apple, iPhone 13 ailesinin yanı sıra başka ürünlerle de karşımıza çıkabilir. Bu haberimizde Apple’ın önümüzdeki Eylül ayında düzenleyeceği Apple Event etkinliğinde tanıtabileceği ürünlere yakından bakacağız.

iPhone 13 ailesi

Etkinliğin ana yıldızı her yıl olduğu gibi yeni iPhone ailesi olacak. Etkinlikle birlikte tanıtılacak olan iPhone 13 ailesinin tam olarak ne gibi özelliklere sahip olacağı şu an için net olmasa da iPhone 13 ailesinde yer alan modellerin (iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Max) yeni işlemci, daha küçük bir çentik, geliştirilmiş kameralar, gelişmiş 5G desteği ve özellikle Pro modelleri için 120Hz ekran yenileme hızına sahip ProMotion ekranlara sahip olmaları bekleniyor.

Bu özelliklerin yanı sıra tasarım anlamında da önemli bir değişikliğe sahip olması beklenen iPhone 13 ailesi, önceki nesillere oranla çok daha küçük bir çentik ile karşımıza çıkabilir. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple, yeni modellerinde çentiği yüzde 25 oranında küçültebilir. iPhone 13 ailesinin sunacağı bir diğer yenilik ise uydu iletişim bağlantısı özelliği olacak. iPhone 13 modelleri bu özellik sayesinde şebeke olmayan yerlerde bile acil durum mesajları gönderebilecek.

Apple, Iphone 13 tanıtımını yapacağı "Apple Event"in tarihini açıkladı

Apple Watch 7

Apple’ın en sevilen donanım ürünlerinden olan Apple Watch’ın yeni versiyonu da etkinlik ile birlikte karşımıza çıkabilecek ürünler arasında yer alıyor. Tasarım anlamında yeniliklere sahip olması beklenen Apple Watch 7, güçlendirilmiş pil ve kan şekeri izleme sensörü gibi özelliklerle karşımıza çıkabilir.

Apple, Iphone 13 tanıtımını yapacağı "Apple Event"in tarihini açıkladı

AirPods 3

AirPods ailesi ile birlikte önemli bir başarı yakalayan Apple. AirPods 1 ve AirPods 2’nin yanı sıra AirPods Pro ve AirPods Max modellerini de geçtiğimiz yıllarda kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Eylül ayında düzenlenecek etkinlikle birlikte AirPods’un yeni versiyonu olan AirPods 3 de tanıtılabilir. AirPods 3 modelinin AirPods Pro ile benzer özelliklere sahip olması bekleniyor.

Apple, Iphone 13 tanıtımını yapacağı "Apple Event"in tarihini açıkladı

iPad mini 6

Gücünü M1 işlemcisinden alan yeni iPad Pro modelleri ile dikkatleri üzerine çeken Apple, etkinlikte sevilen iPad modellerinden olan iPad mini’nin 6. neslini tanıtabilir. iPad Mini 6’nın yenilenen tasarım ve işlemci gibi özelliklere sahip olabileceğini de ekleyelim.

Yeni MacBook Pro, MacBook Air, Mac Pro, Mac Mini ve iMac 

Geçtiğimiz yıl gücünü M1 işlemcisinden alan pek çok Mac modeli tanıtan Apple, işlemcinin güncellenmiş versiyonu ile birlikte yeni MacBook ProMacBook AirMac ProMac Mini ve iMac modellerini de tanıtabilir. Söz konusu yeni Mac modellerinin M1X işlemcisini kullanabileceklerini de belirtelim. Bu modellerin tanıtılmasının Apple Watch 7, AirPods 3 ve iPad Mini 6 modellerinin tanıtılmasına oranla daha düşük bir ihtimal olduğunu da paylaşalım.

Apple, Iphone 13 tanıtımını yapacağı "Apple Event"in tarihini açıkladı

Son olarak Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen etkinlik ile ilgili tüm detayları sizlere aktarmaya devam edeceğimizi de ekleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twelve − 7 =

%d blogcu bunu beğendi: