Teknoloji

Apple Kurucusu Steve Wozniak yeni iPhone 13’ü beğenmedi!

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, uzun zaman önce şirketten ayrılmış olmasına rağmen, iphone gibi apple ürünleri hakkında yorumlarda bulunmaya devam ediyor. Kimi zaman yönetimi ve yaptıkları cihazları överken, kimi zaman da eleştiri yağmuruna tutuyor. Steve Wozniak en son yaptığı eleştirideyse iPhone 13 serisini topa tuttu.

Şirketin hayranları ve teknoloji severlerin gözünde önemli bir konumda bulunan Wozniak, her hangi kişi veya ürün hakkında yorum yaptığı zaman, kullanıcılar tarafından günlerce tartışılabiliyor. Çünkü pek çok kişi tarafından Apple‘ın bir sonraki CEO‘luğuna aday gösteriliyor.

iPhone 13 serisi, Apple’ın kurucu ortağı Wozniak’i üzdü!

Şirketin kurucu ortaklarından WozniakApple‘ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü iPhone 13 serisini deneyimleme şansı olduğunu söyledi. Önceki dönemde iPhone 12 kullandığı ve bir süredir iki cihazı birlikte test ettiğini söylüyor. Ancak kullanıcıları üzen şey, iki cihaz arasında hiçbir fark göremediğini söylemesi oldu.

Apple Kurucusu Steve Wozniak yeni iPhone 13'ü beğenmedi!

Aslında iPhone 13‘lerin bir yenilik getirmediğine dair olumsuz yorum yapan ilk kişi Wozniak değil. Hatta gelen eleştirilerin çok büyük bir kısmı, modelde selefine göre küçük iyileştirmeler yapıldığı ve görünüşle işlevsellikte bir fark olmadığı yönünde oldu.

Apple’da iPhone 13 şoku: Çip krizi büyüyor!

Son dönemde etkisini arttıran ve küresel bir problem haline gelen çip krizi Apple‘ı da vurdu. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, işlemci dışında kalan parçaların tedarik sürecinde sorun yaşanıyor. Bu sebeple bu yıl üretilmesi planlanan iPhone 13‘lerin sayısında yüzde 10‘a yakın bir kısıtlamaya gidildi.

Apple Kurucusu Steve Wozniak yeni iPhone 13'ü beğenmedi!

Bu sebeple, 90 milyon adet üretilmesi beklenen modelden en fazla 80 milyon üretilebilecek. Ayrıca yaşanan bu durumun, Apple‘ın kazancını da olumsuz etkileyeceği söyleniyor ve yaklaşık yüzde 4’lük bir gelir kaybı bekleniyor. Şirket geçtiğimiz çeyrekte Wall Street analistlerinin 41 milyar dolarlık gelir beklentisini aşarak satmış olduğu 58 milyon iPhone sayesinde 46 milyar dolarlık bir kazanç sağladı. Ancak bu durumun yakın zamanda tersine dönmesi bekleniyor.

Elon Musk, Apple Ceo’su Tim Cook’un Bağdat Caddesi Paylaşımına Yanıt Verdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 3 =

%d blogcu bunu beğendi: