Kültür-Sanat

Batman Gotham Dışına Çıkıyor! Batman:Dünya Nedir?

Kara Şövalye, suça karşı bu defa dünya çapında bir savaş veriyor. Batman Gotham Dışına Çıkıyor! Batman:Dünya Nedir? Tam 14 farklı ülkeyi temsil eden üstün yetenekli çizgi roman sanatçıları, kendilerine özgü kültürleriyle yorumladıkları Batman hikâyelerini okurlarla buluşturuyor. 184 sayfalık bu özel ciltli benzersiz antoloji, tüm dünyada aynı anda; 14 Eylül 2021’de okurlar ile buluşmaya hazırlanıyor.

DC Comics’den daha önce eşi benzeri görülmemiş bir yayın etkinliği. BURBANK, CA (26 Mayıs 2021) – Bu sene Eylül ayında DC Comics, Batman: Dünya adlı özel ciltli yeni bir antoloji ile Batman’in suçla mücadelesini tüm gezegene yayıyor. 184 sayfa uzunluğundaki bu çizgi roman, dünya çapındaki yaratıcı ekiplerin kendi ülkelerinde geçen Batman hikâyelerini içeriyor. Batman: Dünya, 14 Eylül 2021 Salı günü, tüm dünyada aynı anda yayımlanarak 2021 Batman Günü’ne (18 Eylül 2021 Cumartesi) renk katmaya hazırlanıyor.

Amazon, Prime Kullanıcıları İçin Özel İndirimlerin Olacağı “Prime Day 2021″in Tarihini Açıkladı
Antolojinin tamamı, aşağıdaki ülkelerde aynı anda yayımlanacaktır:

Kuzey Amerika, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Polonya, Meksika, Brezilya, Çin, Kore ve Japonya.

Batman Gotman Dışına Çıkıyor! Batman:Dünya Nedir?

DC Comics yayımcısı ve yaratıcı direktörü Jim Lee, antoloji hakkında şunları söylüyor: “Batman, özellikle son yıllarda tüm dünyada tanınan gerçek bir popüler kültür ikonu hâline geldi. Batman: Dünya aracılığıyla DC, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına Batman’in bir kurgusal karakterden ibaret olmadığını, dilleri ve sınırları aşan mucizevi bir olguya dönüştüğünü göstermeyi amaçlıyor.”

Antolojinin açılış hikâyesi, yazar Brian Azzarello ve çizer Lee Bermejo’dan (Batman: Lanet, Joker, Luthor) oluşan ödüllü ikilinin hazırladığı bir öyküyle başlıyor. “Küresel Şehir” adlı bu hikâyede Batman, Gotham’da geçirdiği zamanla birlikte, şehri ve içinde yaşayan insanları her türlü tehditten korumak için yaptıkları üzerinde derin düşüncelere dalıyor. Ancak Kara Şövalye, köprülerin, ara sokakların ve gökdelenlerin ötesine baktığında adalet çağrısının sınır tanımadığını, her yerde düzeltilmesi gereken bir yanlış olduğunu fark ediyor. Azzarello ve Bermejo’nun hikâyesi, çizgi roman dünyasının en seçkin uluslararası isimleri tarafından anlatılan ve Batman’in geçmişten günümüze uzanan maceralarını kronolojik bir sırayla ele alan bir dizi hikâyenin de önünü açıyor.

“Batman: Dünya” Türkiye’ye de geçiyor

Fransa: Mathieu Gabella (yazar) / Thierry Martin (çizer)

İspanya: Paco Roca (yazar/çizer)

İtalya: Alessandro Bilotta (yazar) / Nicola Mari (çizer)

Almanya: Benjamin von Eckartsberg (yazar) / Thomas von Kummant (çizer)

Türkiye: Ertan Ergil (yazar) / Ethem Onur Bilgiç (çizer)

Çek Cumhuriyeti: Stepan Kopriva (yazar) / Michal Suchánek (çizer)

Polonya: Tomasz Kolodziejczak (yazar) / Piotr Kowalski, Brad Simpson (çizerler)

Meksika: Alberto Chimal (yazar) / RuloValdés (çizer)

Brezilya: Carlos Estefan (yazar) / Pedro Mauro (çizer)

Kore: Inpyo Jeon (yazar) / Jae-kwang Park, Kim Jung Gi (çizerler)

Çin: Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (yazarlar) / Qiu Kun, Yi Nan (çizerler)

Rusya: Kirill Kutuzov, Egor Prutov (yazarlar) / Natalia Zaidova (çizer)

Japonya: Okadaya Yuichi (yazar/çizer)

Batman: Dünya’nın her bir uluslararası edisyonu, yerel yaratıcı ekip tarafından benzersiz birer kapak tasarımına sahip olacak şekilde hazırlanmaktadır. Uluslararası yayıncılık ve dağıtım ortaklarımız arasında Urban Comics (Fransa), ECC Ediciones (İspanya), Panini (İtalya, Brezilya, Almanya), JBC Yayıncılık (Türkiye), CREW (Çek Cumhuriyeti), Azbooka-Atticus (Rusya), Egmont Polska (Polonya), Editorial Televisa (Meksika, Orta Amerika), Sigongsa (Kore), Starfish Media (Çin) ve Shopro (Japonya) yer almaktadır.

Batman Gotman Dışına Çıkıyor! Batman:Dünya Nedir?

Haber için Jedbang web sitesine teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 − 2 =

%d blogcu bunu beğendi: