HaberlerDünyaTeknoloji

Bitcoin Tarihi Düşüş Yaşadı! Bitcoin Güne Nasıl Başladı?

Bitcoin, ocak ayından beri ilk kez 30 bin doların altına düştü. Bu düşüşle birlikte Bitcoin fiyatı, 2021 kazancının altına inmiş oldu. Bitcoin tarihi düşüş yaşadı! Bitcoin güne nasıl başladı peki?

Kripto para piyasalarındaki dalgalanma devam ediyor. Bir gün piyasa aniden düşüşe geçerken, ertesi gün yükseliş başlıyor. Bunun en büyük nedeni ise ülkeler ve çeşitli devlet otoritelerinin Bitcoin ve benzeri kripto para birimleriyle ilgili yaptığı açıklamalar.

Geçtiğimiz gün, Çin Halk Bankası‘nın açıklaması ve Avrupa Merkez Bankası’nın müdahale planının açıklanmasıyla son 6 ayın en düşük seviyesini göre Bitcoin, 30 bin doların altına düşmüştü. Ancak düşüş uzun sürmedi. Hızlı bir geri dönüş yapan Bitcoin, yatırımcının yüzünü güldürdü.

Bitcoin’de son durum ne?

Bitcoin tarihi düşüş yaşadı! Bitcoin güne nasıl başladı peki? Çeşitli ülkelerden gelen yasaklama girişimleri ve enerji tüketimi eleştirileri nedeniyle bir türlü toparlanamayan Bitcoin, son olarak Çin‘den gelen haberle adeta yıkılmıştı. Ancak güne hızlı bir başlangıç yapan popüler kripto para birimi, Salı gününü 29 bin 200 dolardan kapatmıştı.

Bitcoin Tarihi Düşüş Yaşadı! Bitcoin Güne Nasıl Başladı?

Ertesi gün hızlı bir yükseliş yaşayan BTC, yaklaşık yüzde 4 değer kazanarak, 34 bin 178 dolardan işlem görmeye başladı. Bu durum yatırımcıların yüzünü yeniden güldürürken, kripto paraların gücünü bir kez daha gösterdi. Neredeyse hiçbir açıklama ve yaptırımdan kalıcı etkilenmeyen Bitcoin, tüm müdahalelere rağmen yükselişi sürdürdü.

Kripto para piyasalarında durum ne?

Tabii ki de Bitcoin, tek yükselen kripto para birimi olmadı. EthereumBNBDogecoinNEO, ve Tron gibi pek çok varlık, 24 saat içerisinde değer kazanarak yatırımcılara olumlu sonuçlar verdi. Şu an için yükselişe neyin sebep olduğu bilinmese de engelleme çalışmalarının işe yaramadığı ortada.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Kripto para piyasalarındaki yükseliş devam edecek mi, yoksa Çin ve benzeri otoritelerin yasakları işe yarayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 − 4 =

%d blogcu bunu beğendi: