Goygoy

Biz hep 50 liralık akaryakıt alıyoruz! Dünyanın genelinde insanlar maaşının yüzde kaçıyla depo dolduruyor?

Petrol fiyatlarında artış ile dünyada enflasyon baskısının artması ve birçok ülkede insanların kırmızı çizgisi olan benzin fiyatlarında artış dikkatleri çekiyor. Dünyanın halen fosil enerji kaynaklarına bu kadar bağımlı olduğu bir dönemde genel hane halkı harcamalarında akaryakıtın yeri ne bakalım mı? Dünyanın genelinde insanlar maaşının yüzde kaçıyla depo dolduruyor?

Geçen haftalarda sıkılıkla ziyaret ettiğimiz benzin istasyonları tüm dünyanın vazgeçilmesi

Geçen haftalarda sıkılıkla ziyaret ettiğimiz benzin istasyonları tüm dünyanın vazgeçilmesi

Dünya çapında petrol bağımlığı yer yer ülkelerin güç savaşında bir madde olurken, bir yandan da ekonomilerinde dünyada sıralamalarını değiştirebiliyor. Son aylarda dünyanın ana gündeminde yer alan petrol fiyatları ülkelerin vatandaşları için ne anlama geliyor?

Dünyada ülkelerin ortalama maaşları ile 60 litrelik bir deponun dolması için maaşın yüzde kaçının harcanması gerektiğine bakalım

Büyük resmi görebiliyor musunuz?

Büyük resmi görebiliyor musunuz?

Kanada’da maaşının yüzde 2,72’si ile depoyu fullerken, ABD’de yüzde 1,55, Meksika’da da yüzde 12,06 oranında maaşı benzine yatırıyorsunuz

Kanada'da maaşının yüzde 2,72'si ile depoyu fullerken, ABD'de yüzde 1,55, Meksika'da da yüzde 12,06 oranında maaşı benzine yatırıyorsunuz

Avustralya’da bir çalışan maaşının yüzde 2,12’si ile deposunu doldururken, bu oran Gana’da yüzde 20’yi aşıyor

Avustralya'da bir çalışan maaşının yüzde 2,12'si ile deposunu doldururken, bu oran Gana'da yüzde 20'yi aşıyor

Kenya’da yüzde 16,55, Güney Afrika’da yüzde 5,44, Filippinler’de de yüzde 24,73 oranında maaşı istasyona bırakıyorsunuz.

Venezuela’da yüzde 0,52 oranında bir harcama ile depoyu fulleyebiliyorsunuz.

Venezuela'da yüzde 0,52 oranında bir harcama ile depoyu fulleyebiliyorsunuz.

Deponuzu doldurmak için Brezilya’da yüzde 19,51, Arjantin’de yüzde 14,07, Gana’da yüzde 20,69 oranında maaşınızı harcamanız gerekiyor.

Savaşta olan ve petrol üreticisi olan Rusya’da maaşın yüzde 12,32’si ile depo doluyor.

Savaşta olan ve petrol üreticisi olan Rusya'da maaşın yüzde 12,32'si ile depo doluyor.

Çin’de yüzde 6,24, Hindistan’da yüzde 16,64, Pakistan’da 25,80, yine petrol üreticisi olan Suudi Arabistan’da yüzde 2,07, Arnavutluk’ta yüzde 26,59, Fransa’da yüzde 5,07, Polonya’da yüzde 9,03 İngiltere’de yüzde 4,54, Norveç’te de yüzde 3,73 oranında bir harcama yapılıyor.  

Türkiye’de insan maaşının yüzde 17,63’ü ile depo dolduruyor. Siz maaşınızın yüzde kaçını akaryakıta harcıyorsunuz? Geçinebiliyor musunuz?

14 Şubat hediyesi olarak Kendisine ‘Sıvı Yağ’ Alan Kocasına Bir Bidon ‘Benzin’ Hediye Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ten + one =

%d blogcu bunu beğendi: