Kültür-SanatTeknoloji

BluTV, metaverse evreni Decentraland’de Behzat Ç. müzesi oluşturdu!

BluTV, metaverse evreni Decentraland’de Behzat Ç. müzesi oluşturdu! Decentraland’de müzeyi ziyaret etmek isteyenler -120, -45 koordinatları üzerinden müzeye geçiş yapabilir.

Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi’nin 6 Aralık’ta yayınlanması beklenirken, Behzat Ç. hayranları Metaverse girişimi Decentraland’de buluşmaya başladı. BluTV, Decentraland’de Behzat Ç. müzesi oluşturdu. Behzat Ç.’nin kendisiyle özdeşleşen eşyalar, Decentraland ortamına göre yeniden tasarlandı. Decentraland’de müzeyi ziyaret etmek isteyenler -120, -45 koordinatları üzerinden müzeye geçiş yapabilir.

İşte Behzat Ç. Müzesi

BluTV, metaverse evreni Decentraland'de Behzat Ç. müzesi oluşturdu!

Müzeye giriş yaptığınızda sizi bu özel eşyalar karşılıyor. Aynı zamanda müzeyi gezerken diziden kesitler de duymanız mümkün. Ayrıca ziyaretçilere özel hazırlanan ipuçları da mevcut. Decentraland’de müzeyi ziyaret etmek isteyenler -120, -45 koordinatları üzerinden müzeye geçiş yapabilir. 

Behzat ç. müzesi

BluTV’nin, Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi’nin yayın tarihinden önce genç hedef kitle ile buluşmak için yeni bir deneyim inşa ettiğini söylemek mümkün. Bununla beraber hali hazırda Behzat Ç. hayranlarına da özel bir oyunlaştırma deneyimi sunulduğunu ekleyelim. Son olarak BluTV’nin projeyi hayata geçirmek için seçtiği iş ortağının  Hakan Şık ve Orkun Bulut tarafından kurulan Tooken olduğunu belirtelim. 

Metaverse dünyası için +18 atılımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 + 10 =

%d blogcu bunu beğendi: