Kültür-Sanat

Çığlık 5 Filminin Fragmanı Yayınlandı!

Korku sinemasına The Hills Have Eyes ve A Nightmare on Elm Street gibi filmler kazandıran Wes Craven’ın türe son armağını Çığlık; 10 yıl aradan sonra Çığlık 5 ile devam filmi çekiliyor.

İlk filmde yer alan Neve Campbell, Courteney Cox ve David Arquette’in rollerine geri dönecekleri Çığlık 5 filmi; Woodsboro’da yaşanan vahşi cinayetlerin 25 yıl sonrasında geçiyor. Ve Ghostface maskesini sahiplenen yeni bir katilin, kasabanın geçmişindeki sırları ortaya çıkarmak için bir grup genci hedef almasını konu ediniyor. Genç bir oyuncu kadrosuna sahip olan yeni Scream filminde Melissa Barrera, Kyle Gallner, Mason GoodingMikey MadisonDylan MinnetteJenna OrtegaJack QuaidMarley Shelton, Jasmin Savoy Brown ve Sonia Ammar gibi isimler yer alıyor.

Serinin yeni filmi Wes Craven’ın 2015 yılında hayatını kaybetmesi sebebiyle ilk defa farklı yönetmenlerin imzasını taşıyacak. Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett ikilisinin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu ise James Vanderbilt ve Guy Busick ikilisi kaleme alıyor. 14 Ocak 2022 tarihinde vizyona girecek yeni Çığlık 5 filminin fragmanı için buyursunlar.

Christopher Nolan, Oppenheimer için çalışmalara başladı! Cillian Murphy başrol!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × one =

%d blogcu bunu beğendi: