TeknolojiHaberler

Citroen Ami, Yunanistan’da polis aracı oldu!

Yunanistan’da adalarda elektrikli otomobillere dönüşüm başladı. Bu dönüşümden nasibini alan Citroen Ami, Halki adasında hizmet vermeye başlıyor.

Citroen’in şehir içi ulaşım çözümü odağında lanse ettiği Ami, gerek tasarımı gerekse kullanışlı yapısıyla dikkat çekiyor. Avrupa’daki macerasının ardından şu sıralar filo kullanımı odağında Türkiye’de de karşımıza çıkmaya başlayan elektrikli model, önümüdeki süreçte Fransız üretici için daha da önemli olacak gibi. Sürdürülebilirlik çerçevesinde yerel yönetimlerin dönüşüm hamlelerinde radarına girme potansiyeli taşıyan Citroen Ami, bunun bir örneğini komşu Yunanistan’da ortaya koyuyor. Citroen ile Halki Adası yönetimiyle gerçekleştirilen anlaşmayla gündeme gelen model, bölgedeki polis aracı filosuna dahil edildi.

Xiaomi, elektrikli otomobil üretecek! İşte otomobilin çıkış tarihi!

Citroen Ami dışında farklı elektrikli araçlarda adalar da olacak

Geçtiğimiz haziran ayında Volkswagen’in Astipalaia Adası merkezli olarak hayata geçirdiği yatırım ile benzerlik gösteren ortaklıkla birlikte, Halki Adası’nda da Citroen modelleri boy göstermeye başlayacak. Polis filosuna dahil edilen Ami dışında binek tarafta elektrikli C4’ün ada sakinleri tarafından tercih edilebileceği bir operasyon karşımıza çıkıyor. Citroen’in elektrikli ticari araçları e-Spacetourer MPV ve e-Jumpy’ni de işletmelerin ihtiyaçlarını emisyonsuz şekilde karşılamasına yardımcı olacak. Halki Belediyesi ile koordineli yürülen işletme sürecinde kullanıcılara kiralama yöntemiyle araç tedariği yapılacak. Ürün yelpazesinde en fazla dikkat çekecek isim olan Ami’nin tamamen dolu batarya ile 70 kilometre menzil kat edebildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

thirteen + thirteen =

%d blogcu bunu beğendi: