TeknolojiGoygoy

CS-GO ‘da Hırsızlık

Sonunda bu da oldu dedirten bir durum, HIRSIZLIK GİRİŞİMİ..

cs-go bıçak

Çekya’ da meydana gelen bir sanal dolandırıcılık olayında CS:GO bıçağı çalma girişiminde bulunan hırsızın 8 yıla kadar hapis cezası istenmiş. Bu oldukça yüksek ama bu şekilde bu tür girişimlerin önü kapatılmış olur.

Oyunlarda değerleri kimi zaman yüzlerce, hatta binlerce dolar olan eşyalar artık oyuncular tarafından da kanıksanmış bir durum. Bir CS:GO oyuncusu da değeri yaklaşık olarak 1.400 dolar olan bıçağa kolay yoldan ulaşmaya çalışırken başını çok ciddi bir belaya soktu. Satıcı ile anlaştıktan ve satıcıya depozitosunu gönderdikten sonra bıçağı alan oyuncu satıcının bıçağı teslim etmesinin ardından parayı göndermeden alışverişi sonlandırma girişiminde bulundu. Satıcı ise hiç vakit kaybetmeden polisin yolunu tuttu.

csgo bıçak örneği

Sanal dolandırıcılık ile ilgili inceleme başlatan Çekya Polis Departmanı bıçağı çalma girişiminde bulunan oyuncunun 8 yıla kadar hapis istemi ile yargılanabileceğini söyledi. Çek polisi ayrıca herkesi internet alışverişlerinde dikkatli olmaları konusunda da bir kez daha uyarmış vaziyette.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 4 =

%d blogcu bunu beğendi: