Kültür-Sanat

DC bu sefer daha sağlam geliyor! DC sinematik evreni için yıllık plan hazır!

Warner Bros. CEO’su David Zaslav, DC evreni hakkında 10 yıllık bir plana sahip olduklarını açıkladı. Zaslav’ın açıklamaları, bir yandan da evrenin kötüye gittiğinin itirafı niteliğindeydi.

Geçtiğimiz günlerde HBO Max özel yapımı Batgirl’ü tamamen iptal ettiğini açıklayan DC, böylelikle bir yandan da sinematik evreninde işleyişin pek de iyi olmadığını kanıtlamıştı. Ana rakibi Marvel’a göre çok daha geride olduğu su götürmez bir gerçek olan DC, bugün önemli bir planını açıkladı.

Warner Bros. CEO’su Daviz Zaslav, yatırımcılarla bir araya geldiği toplantıda önümüzdeki yıllarda DC Genişletilmiş Evreni hakkındaki planların ne olacağını resmen açıkladı. Zaslav, 10 yıllık süreyi kapsayan planın ne olduğunu ve halihazırda vizyona girmeye hazırlanan filmlerin durumunu paylaştı. Zaslav’ın açıklaması şu şekildeydi:

DC, Disney’in Kevin Feige ile olan başarısını örnek alacak:

dc

“Sıfırlama yaptık. İşi yapılandırdık. Sadece DC’ye odaklanan 10 yıllık planı olan bir ekip olacak. Alan Horne ve Bob Iger’in [Disney Başkanları] Disney’de Kevin Feige ile çok etkili bir şekilde bir araya getirdikleri yapıya çok benziyor. DC’den uzun vadeli, çok daha sürdürülebilir bir büyüme işi kurabileceğimizi düşünüyoruz ve bunun bir parçası olarak kaliteye odaklanacağız. Hazır olmadan hiçbir filmi yayınlamayacağız… 

Odak noktası, bu filmlerin her birini genel olarak mümkün olduğunca iyi nasıl yaparız? DC, daha iyi hale getirebileceğimiz bir şey ve şu anda buna odaklanmış durumdayız. Önümüzde harika DC filmlerimiz var. Black Adam, ‘Shazam!’ ve ‘Flash’. Bunların hepsi üzerinde çalışıyoruz. Onları gördük ve harika olduklarını ve daha da iyi hale getirebileceğimizi düşünüyoruz. Mike De Luca ve Pam Abdy bunu yapıyor.”

Warner Bros. CEO’sunun tek açıklaması bununla da sınırlı değildi. Zaslav, aynı toplantıda HBO Max platformunun da yenileneceğini, Discovery Plus ile birleşeceğini paylaştı:

Ölümlü Dünya 2 geliyor! Hem de Disney Plus’ta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four − one =

%d blogcu bunu beğendi: