Haberler

Yine milletçe bir saadet zincirine dolandırıldık: Deterjan Pazarı

Deterjan Pazarı ile ismi ile vatandaşları dolandıran internet sitesi ve sahibi hakkında savcılık harekete geçti. Yaklaşık 40 bin kişinin milyonlarca lira kaptırdığı iddia edilen ‘Deterjan Pazarı’ sitesinin sahibinin ortadan kaybolduğu iddia ediliyor.

Deterjan Pazarı ile ilgili ortaya atılan dolandırıcılık iddialarından bu içerikte sizlere bahsetmiştik;

Savcılık harekete geçti

Deterjan Pazarı

40 bin kişinin parasını kaptırdığı iddia edilen Deterjan Pazarı için mağdurlar dün şirket binası önünde eylem yapmıştı. Mağdurların yaptıkları şikayetler sonrası savcılık şirket hakkında soruşturma başlattı. Ankara merkezli temizlik şirketi ünlülerle reklamlar yapmış ve insanları 3 katı kazanç ile kandırmıştı.

Patron dahil 8 kişiye gözaltı

Patron dahil 8 kişiye gözaltı

Deterjan Pazarı firmasının sahibi Süleyman Kocabaş ve 7 yöneticisi, savcılığın başlattığı dolandırıcılık soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Polis ekipleri, gözaltına alınan toplam 8 kişiye ait 10 ev ve firmaya ait 4 iş yerinde arama başlattı. Adreslerde aramalar devam ediyor.

Bu saadet zincirine katılan bir Ekşi Sözlük yazarı

ben de aldım bu sabun tozunu; yaptım, teslim ettim, paramı da aldım. başlarda parasını herkes aldı. millete iyice yayıldı. kalabalık üzerine yapılan şikayetlere gelen polis memuru arkadaşlar bile onlarca kutu sabun tozu alıp gittiler. ponzi sistemi olduğu çok belliydi ama ilk girenin kazanacağı da malumdu. ben de tek iş, tek kazanç diyip çıktım haliyle. 

en son bayram öncesi bir tanıdığım 100 bin tl değerinde mal aldığını söyledi. bu ürünleri yapmak için 1 hafta çalışmayacağını, bu sabunları ailecek yapacaklarını söyledi. sonra bunun patlayacağını, hata yaptığını söyledim ama yok ben paramı kaptırmam gibi şark kurnazı laflar etti. umarım parasını alabilir.

Avrupa’nın alt sınıf ülkeleri ülkemize döviz soksun diye vize muafiyeti sağlanıyor! Bulgarlar vizesiz ülkemize girebilecek!

Şu anda durum ne?

ilk başlarda 30 günde yapılan ödemeler bir süre sonra 60 güne, daha sonra 90 güne çıktı. bir süre sonra da insanlar ödemelerini alamamaya başladılar. deterjanpazari.com’a artık ulaşılamıyor. birçok kişi deterjan pazarı’ndan mağdur olduğunu söylüyor. şikayetvar.com’da firmaya dair birçok şikayet de bulunuyor. mağdur olan insanlar facebook’ta bir grup kurdular, haklarını arıyorlar.

facebook grubundan birkaç yorum:

şirket, dolandırıcılık iddialarının asılsız olduğuna dair açıklama yaptı ancak yaklaşık 500 milyon liralık bir vurgun olduğu düşünülüyor. sistemin kurucusu süleyman kocabaş ortada yok ancak şirketin açıklamasına göre 14 ağustos günü süleyman kocabaş bir yemek düzenleyecek ve konuyla ilgili açıklama yapacak.


şikayet var’daki şikayetler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ten + 7 =

%d blogcu bunu beğendi: