Teknoloji

Death Stranding 2 geliyor! İşte tüm detaylar!

Oyun dünyasının en iddialı isimlerinden biri olan Hideo Kojima’nın imzasını taşıyan Death Stranding, ses getiren oyunlardan biri olmayı başardı. Önce konsol deneyimini sonrasında da PC deneyimini gördüğümüz oyun, devam edecek mi etmeyecek mi bir hayli merak ediliyordu. The Game Awards 2022 etkinliğine kadar, devam oyunu Death Stranding 2 için tam anlamıyla bir doğrulama alamadık. Game Awards etkinliğinde Death Stranding 2 için bir fragman gösterildi!

Zaman zaman sızıntılar gelmiş ve Norman Reedus, yeni oyun için çalıştıklarını söylemişti ama resmi duyuru bir türlü gelmedi. Gelmemişti. The Game Awards 2022 ödül etkinliği sırasında devam oyunu da duyuruldu.

Death Stranding 2 geliyor! İşte tüm detaylar!

Death Stranding 2 Ne Zaman Gelecek?

Oyun için ilk fragman da yayınlandı. 4 dakikalık fragman, yine çok iddialı bir oyun göreceğimizi ortaya koydu.

Verilen bilgilere bakacak olursak oyunun konu olarak da ileri bir tarihi ele alacağını söyleyebiliriz. Yani ilk oyunun üzerinden epey bir zaman geçecek gibi. Tam olarak hikaye detayları belli değil ama Sam Porter Bridges ( Norman Reedus) yine başrolde olacak.

Bu kez ana karakterimiz biraz daha yaşlanmış bir şekilde karşımıza çıkacak. İlk oyundan tanıdığımız kadroyu yeniden göreceğimiz oyun için çıkış tarihi ise net değil. Yayınlanan fragmanda bu konuda en ufak bir bilgi verilmiyor.

Hideo Kojima da bu konuda çok bir bilgi vermedi. Sadece hikayeyi pandemi sonrasında değiştirmek zorunda kaldığını belirtti. Yani aslında pandemi öncesinde hikaye hazırmış ve belki de oyun daha erken bir zamanda çıkış yapacakmış.

Ancak ünlü isim pandemiyle beraber ilk yazdığı devam senaryosunu iptal etmiş ve yeni bir senaryo ile oyunu yeniden hazırlamış. Ek olarak hatırlatmak istediğim bir şey var. Şu an oyun sadece PS5 özel olarak geliştiriliyor. Sonrasında PC için de gelir mi ya da konsollarda konusunda yeni bir karar gelir mi bilemiyoruz. Şimdilik hedef PS5.

Death Stranding 2 için bildiklerimiz bu kadar ile sınırlı. Tabii ki devam oyunu hakkında çok daha fazla bilgi görmek istiyoruz. Başta oyunun çıkış tarihini görmek lazım. Ama ne zaman yeni açıklamalar gelir belli değil.

Riot Games, Valorant’ta Killjoy ve Raze’in eşcinsel olduğunu açıkladı! Sosyal Medya karıştı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × one =

%d blogcu bunu beğendi: