Teknoloji

Riot Games, Valorant’ta Killjoy ve Raze’in eşcinsel olduğunu açıkladı! Sosyal Medya karıştı!

Riot Games, Valorant’ta ilk kez iki karakterinin cinsel yönelimini açıklayan bir paylaşım yaptı. Karakterlerin eşcinsel olduğunu gösteren paylaşım, oyun dünyasında tartışma yarattı.

Riot Games’in Haziran 2020’de piyasaya sürdüğü ücretsiz FPS oyunu Valorant, pazar günü yapılan paylaşımla sosyal medyada gündem oldu. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Killjoy ve Raze adlı kadın ajanların öpüştüğü ana yer verildi.

Paylaşım, yalnızca ikilinin ilişkisini gösteren görsele yer vermişti. Paylaşımla birlikte Valorant’ta ilk kez bazı karakterlerin cinsel yönelimleri de doğrulanmış oldu. Paylaşım, dakikalar binlerce yorum toplarken, oyun dünyasını LGBT desteği konusunda ikiye böldü. An itibarıyla paylaşıma yüz binlerce beğeni gelmiş durumda.

Valorant’ın hesabından yapılan paylaşım:

Kimisi Riot Games’in hareketini destekledi:

valorant

“Valorant’ı umursamıyorum ama gay insanları umursuyorum, dolayısıyla (paylaşım) çok iyi.”

valorant

“Çok güzel, insanlar buna nasıl ve neden sinirleniyor?”

valorant
vaorant

Kimisi ise bu harekete karşı çıktı:

valorant
valorant

Peki bu paylaşım nasıl bir ortam oluşturdu?

Valorant’ın paylaşımı, oyuncuları ‘oyunu oynamak’ konusunda da ikiye böldü. Kimisi bu paylaşım sonrasında ya paylaşımı desteklediğinden ya da umursamadığından oyunu oynamaya devam edeceğini, kimisi ise özellikle bu paylaşım nedeniyle oyunu bırakacağını söylemeye başladı.

valorant
valorant
valorant
valorant

Riot Games’in LGBT’ye desteği uzun yıllardır sürüyor:

Riot Games, bugüne kadar Valorant’ta herhangi bir karakterinin cinsel eğilimini paylaşmamıştı. Öte yandan geliştiricinin en popüler oyunu olan League of Legends, yıllardır bu ögelere yer veriyor. Oyunda pek çok eşcinsel karakter bulunuyor.

Bununla birlikte şirket, beş yıl önce lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve kuir bireyleri desteklemek için “It Gets Better Project” ile ortaklık kurmuştu. Bu ortaklıkla birlikte hem Valorant hem de League of Legends’ta özel etkinlikler düzenlenmişti.

Valorant’a gelecek yeni türk ajan Fade tanıtıltı! İşte tanıtım videosu ve özellikleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

thirteen + ten =

%d blogcu bunu beğendi: