Kültür-SanatGoygoyHaberlerTeknolojiVideos

Dota : Dragon’s Blood Dota 2 Anime Oluyor!

Dota 2, en büyük esporlardan birisi olan, Valve’ın yaptığı bir moba oyunudur. Oyun her ne kadar moba olsa da hikayesiyle ve lore’uyla fanlarının ilgisini çekiyor. Bu zamana kadar birçok animasyon filmi ve çizgiromanı çıkmış olan oyun şimdi de Netflix’te anime oluyor.

Dota: Dragons Blood^!+

Dota: Dragon’s Blood, 8 bölümlük bir anime dizisi olacak.
X-Men: First Class, Thor ve Black Sails ile tanınmış olan Ashley Edward Miller yapımcılığı üstlenirken, The Legend of Korra ve Voltron: Legendary Defender ile tanınan animasyon stüdyosu Studio MIR animasyonda karşımıza çıkacaklar.
Ashley Edward Miller: “Hayranlar, DOTA 2 evrenini nasıl hayal ettiğimize ve en sevdikleri karakterlerden bazıları hakkında epik, duygusal ve yetişkinlere yönelik hikayeleri bir araya getirdiğimizi gördüklerinde bayılacaklar. Sinematik animasyon, oyunculuk ve müzik tek kelimeyle mükemmel. Ayrıca Valve’a yaratıcı hırslarımızı desteklediği için minnettarım.” diyor.

Konu: Kendini belayı dünyanın yüzünden silmeye adamış ünlü bir Dragon Knight olan Davion’un başarılarını anlatacak. Güçlü, kadim bir eldwurm ve gizli bir görevde olan asil prenses Mirana ile karşılaşması üzerine, Davion, hayal edebileceğinden çok daha büyük olaylara karışır.

Anime, Dragon Knight’a ve Mirana’ya odaklanacak gibi gözükse de dizide tanıdık yüzler de göreceğiz gibi görünüyor. Örneğin aşağıdaki paylaşılan görselde Invoker’a benzeyen bir karakter görüyoruz.

Duyuru videosu 17.02.2021 tarihi itibari ile yayınlanan animenin yol haritası şöyle:
– Teaser: 19.02.2021
– Fragman: 02.03.2021
– Yayınlanma: 25.03.2021

Dragon Knight ve Mirana, Netflix’te galasını yapacak bu yepyeni anime dizisinde beklenmedik müttefiklerle iblisler ve tanrılarla yüzleşiyor. Dota 2 daha önce hiç olmadığı gibi hayat bulurken hem eski hem de yeni kahramanları keşfedin.

Gelişmeleri takip etmek için izleme listesine eklemek istiyorsanız, Netflix sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix’in yayınlamış olduğu duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Netflix’in duyuru videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 − 1 =

%d blogcu bunu beğendi: