HaberlerDünya

Koronavirüs Ne Zaman Bitecek? DSÖ Koronavirüs’ün Biteceği Tarihi Açıkladı.

Koronavirüs ne zaman bitecek? DSÖ Koronavirüs’ün biteceği tarihi açıkladı. İşte tüm detaylar… Dünya Sağlık Örgütü’nün Avrupa’daki temsilcisi Dr. Hans Kluge, koronavirüs salgının ne zaman biteceğini açıkladı. Dr. Hans Kluge göre koronavirüs 2022 yılının ilk aylarında salgının son bulacağını ön görmekte ve insanların normal yaşamlarına dönmeye başlayacağını bir dönem olacak.

2019 yılının sonlarında hayatımıza giren ve bir türlü de çıkmak bilmeyen koronavirüs salgınıyla ilgili güzel gelişmeler yaşanıyor. Bugüne kadar yaptığı açıklamalarla tartışmaların odak noktasına oturan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), salgının bitebileceği tarihi açıkladı. Salgının bitişine dair net bir açıklamada bulunan kurum, 2022’nin başlarında salgının biteceğini ön görmekteler.

Konuyla ilgili açıklamalar, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge tarafından yapıldı. Danimarka’nın devlet yayıncısı DR’a konuşan Kluge, 2021 yılının da COVID-19 gölgesinde geçeceğini ancak bugüne kadar edinilen bilgilerin, salgının yönetilmesini kolaylaştıracağını söyledi. Kluge’a göre en kötü günler, geride kalmış durumda.

Koronavüris bitecek, kısıtlamalar sona erecek.

pandemi haritası

Koronavirüs ne zaman bitecek? DSÖ Koronavirüs’ün biteceği tarihi açıkladı. Kluge, yaptığı açıklamanın virüsün hayatımızdan tamamıyla çıkacağı anlamına gelmediğini söylüyor. Virüsün dünya üzerinde kalıp insanları enfekte edebileceğini ifade eden DSÖ Avrupa Bölge direktörü, kısıtlamalara ihtiyaç kalmayacağını, insanların normal bir yaşam süreceklerini belirtiyor. Kluge, her şeye rağmen sürecin bilinmezlerle dolu olduğunun unutulmaması gerektiğini hatırlatıyor.

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge’un değindiği bir başka konuysa mutasyonlarla ilgiliydi. Bunun normal bir süreç olduğunu ifade eden bilim insanı, bu durumun kendilerini tedirgin ettiğini ancak aşıların modernize edilebilmeleri sayesinde bu sorunun önüne geçilebileceğini belirtiyor. Şu günlerde en önemli şeyin hız olduğunu vurgulayan Kluge, hızlı aşılamalar ve ani reaksiyonlar sayesinde canların kurtarılabileceğini, ekonomilerin korunacağını ve en nihayetinde de mutasyonların yavaşlayacağını söylüyor.

Coronavirüs belirtiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen + 18 =

%d blogcu bunu beğendi: