Seyehat

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye de Var!

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye’de Var! Devasa buzullar, şaşırtıcı dağlar, vahşi hayvanlarla dolu ovalar: Kesinlikle büyük, güzel bir dünyada yaşıyoruz. Aslında dünyanın en güzel yerlerine bakarken, bir sonraki nereye gidileceğine karar vermek imkansız gibi gelebilir. Tabiat Ana’nın en iyi hitlerinin tümünü tespit ederken bir ömür sürebilirken, Arizona’dan Antarktika’ya kadar bu 51 dünya dışı manzaranın ve hayranlık uyandıran harikaların seyahat listenizin en üstüne taşınması gerektiğini düşünüyoruz. Plajlar, ormanlar veya milli parklar arıyorsanız, bu listede size yeni favori varış noktası bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Önce hangisine seyahat edeceksin?

Angel Falls, Venezuela

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Venezuela, dünyanın en yüksek şelalesi de dahil olmak üzere doğa harikalarıyla dolup taşar: UNESCO koruması altındaki Canaima Milli Parkı’nda bulunan 3,212 metrelik Angel Şelaleleri şelaleleri. Canaima, ülkenin en popüler cazibe merkezidir ve şelaleler, Niagara Şelalelerinden şaşırtıcı bir şekilde 19 kat daha yükseğe uzanır. Bonus: Pixar animatörleri bu yeri Paradise Falls in Up için ilham kaynağı olarak kullandı – bu yüzden iyi olduğunu biliyorsunuz. Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye’de Var!

Antartika

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Doğru, buraya koca bir kıta koyuyoruz. Antarktika’nın yüzde 99’u buzla kaplı olsa da, manzara hala şaşırtıcı derecede çeşitli olmayı başarıyor – gerçeküstü mavi buzullar, aktif yanardağlar, Drake Geçidi’nin sert su yolları ve el değmemiş karın 360 derecelik manzarası. Ve bu görüşler, bir imparator penguen veya kambur balina ortaya çıktığında daha da iyi hale geliyor.

Antelope Kanyonu, Arizona

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Antilop Kanyonu, Amerika’nın Güneybatısındaki bir slot kanyonudur (ve ciddi Instagram sevgilisi). Navajo adı “suyun kayaların arasından aktığı yer” anlamına gelir – kanyonun erozyon yoluyla oluşumuna bir atıftır. Kaya oluşumları arasındaki dar, dalgalı boşluklar, güneş ışığı çizgili taştan süzüldüğünde canlı desenlere izin verir. Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye’de Var!

Arashiyama Bambu Ormanı, Japonya

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Her gezgin, Kyoto’nun eteklerindeki bu bambu korusunun ruhani parıltısını ve görünüşte sonsuz yüksekliklerini deneyimlemelidir. Deneyim görsel dünyanın ötesine bile uzanıyor: 1996’da Japonya Çevre Bakanlığı, Japonya’nın en iyi 100 Ses Manzarası’ndan biri olarak buraya sesleri dahil etti – ağaç gıcırtıları, hışırtılar -.

Atacama Çölü, Şili

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Hiç ayı keşfetmeyi hayal ettiniz mi? Şili’nin Atacama Çölü’ndeki Valle de la Luna gezisi çok daha kısa bir uçuştur. Yıllar süren erozyon, ardında pürüzlü tepeler, kuru nehir yatakları ve en sevdiğimiz gök cisimine şaşırtıcı derecede benzeyen bir manzara bıraktı.

Baobabs Bulvarı, Madagaskar

Kıta Afrika’sından 250 mil su ile ayrılan Madagaskar, listenize ekleyebileceğiniz en büyük macera. Ada ulusunun sırları arasında dev güveler, böcek gözlü lemurlar ve asırlık ağaçların neredeyse 100 fit yüksekliğe ulaştığı gerçeküstü Baobab Bulvarı gibi yerler var.

Azorlar, Portekiz

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Lizbon sahilinden yaklaşık 900 mil açıkta bulunan bu Portekiz takımadaları, tek bir fotoğrafla yolculuk tutkusuna ilham verebilir. Yemyeşil vadiler, dik okyanus kenarındaki uçurumlar, mavi ortancaların sıraları ve şelalelerin dağılması Azorları keşfetmeye değer bir cennet haline getiriyor – tanıdığınız herkes sizi yenmeden önce ziyaret ettiğinizden emin olun. Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye’de Var!

Banff Ulusal Parkı, Kanada

Kanada’nın en güzel yerlerinden biri olan Banff Ulusal Parkı, Canadian Rockies manzarası ve düzenli bir vahşi yaşam alanıyla doludur. Park ayrıca, Louise Gölü, Moraine Gölü ve buzul Minnewanka Gölü de dahil olmak üzere, her biri bir öncekinden daha bakir olan güzel göllerin bolluğuyla tanınır.

Boracay, Filipinler

Nazik kıyı şeritleri ve hareketli gün batımları ile Boracay’ın okuyucularımız tarafından neden dünyanın en iyi adalarından biri olarak seçildiğini anlamak çok kolay. Ne yazık ki, aşırı kalabalıklaştı – ada, aşırı kalabalık ve düzensiz gelişmeyi telafi etmek için birkaç yıl önce “rehabilitasyon” için kapatıldı; o zamandan beri günde sınırlı sayıda ziyaretçiye yeniden açıldı.

Boulders Plajı, Güney Afrika

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

False Bay Sahil şeridinde, Masa Dağı’nın yaklaşık 27 km güneyinde yer alan Boulders Beach, Cape Town’ın (dünyanın en güzel şehirlerinden biri) meşhur güzel manzaralarını sergiliyor – parlak mavi sular, granit kayalar ve hatta penguenler. Pek çok insan burada sevimli Afrika penguen topluluğundan sadece birkaç metre uzakta yüzüyor, ancak sadece arkanıza yaslanıp güzel sahil şeridine hayran olmaktan çekinmeyin.

Cabo San Lucas, Meksika

67 milli parka, 5000 milden fazla kıyı şeridine ve çöllerden karla kaplı yanardağlara kadar uzanan manzaralara ev sahipliği yapan Meksika, bahar tatili klişelerinden çok daha fazlasıdır. Durumdaki örnek: Cabo San Lucas. Kaliforniya Körfezi’nin Pasifik Okyanusu ile buluştuğu yerde, bölgenin turkuaz sularını, deniz yaşamını ve ikonik Cabo San Lucas Kemeri’ni deneyimlemek için her şey dahil tatil yerinizin dışına çıkın.

Kapadokya, Türkiye

Türkiye’de tüm şehirlerin kayalara oyulduğu bir bölge olan Kapadokya, başlı başına inanılmaz. Ancak ne zaman sıcak hava balonları gökyüzünü kaplasa – çoğu gün doğarken yüzmeye başladığında – güzellik seviyesi kelimenin tam anlamıyla fırlıyor. Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye’de Var!

E171 Katkı Maddeli Sağlıksız Ürünler Hangileri?

Moher Kayalıkları, İrlanda

Çok az yer, en yüksek noktada 702 fit yükseklikte olan bu doğa harikası gibi İrlanda’nın batı kıyısının ham, evcilleşmemiş güzelliğini örneklemektedir. Ve onları The Princess Bride’dan (düşünülemez!) Delilik Kayalıkları olarak daha iyi tanıyor olsanız da, gerçekte, uçurumlar Galway’in hemen güneyinde yer almaktadır.

Denali Ulusal Parkı, Alaska

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

İsim değişiklikleri ve azalan bir yükseklik konusundaki tartışmalara rağmen, Denali’nin güzelliği aşırı düşük sıcaklıklara göğüs germeye değer. 6 milyon dönümlük parıldayan gölleri ve pürüzlü dağları olabildiğince çok görerek ziyaretinizden bir yolculuğa çıkın.

Galapagos Adaları, Ekvator

Galápagos’un cazibesini gerçekten açıklamamız gerekiyor mu? Mümkünse, bir sonraki seyahat hedefinizi, uzun çimenlerin arasında dinozor benzeri dev kaplumbağaların ve gerçek hayattaki mavi ayaklı memelerin bulunduğu Ekvador’un bu başka zamanlarını ziyaret etmek için belirleyin. (Uzman ipucu: Bir gemi yolculuğu, adaları keşfetmenin kesinlikle tercih edilen yoludur; Celebrity Cruise’un Xpedition’ı yalnızca 100 yolcu taşıyor ve Galápagos Ulusal Parkı’ndan doğa bilimciler tarafından gece dersleri veriyor.) Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye’de Var!

Büyük Kanyon, Arizona

Genellikle Dünyanın Yedi Doğa Harikasından biri olarak adlandırılan Büyük Kanyon Ulusal Parkı, bir nedenden ötürü çoğu gezginin listesinde yer alıyor. Painted Desert, Navajo Nation ve hatta bir ya da iki şelalenin kayalık çukurlarının manzarasını görmek için parkın en doğal döngülerinden – Horseshoe Bend ve South Rim Trail gibi – yürüyüş yapmayı planlayın. Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye’de Var!

Büyük Set Resifi, Avustralya

Dünya üzerindeki en büyük canlı varlık olan Great Barrier Reef uzaydan görülebilmesine rağmen, en iyi görüş noktası, her yıl ziyarete gelen hevesli şnorkelle yüzücülere ve dalgıçlara aittir. Yeniden yüzeye çıkmanız gerekiyorsa, bunu Whitsundays’da – yani genellikle dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen Whitehaven Plajı’nda yapın.

Faroe Adaları

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Faroe Adaları’nı duymadıysanız, yakında duyacaksınız. Çim çatılı evleri, kayalık sahil şeridi ve bol miktarda martı ile, 18 volkanik adadan oluşan kendi kendini yöneten grup, temelde dev bir fotoğraf operasyonu. Mulafossur Şelalesi, takımadaların en ünlü yeri olabilir – çağlayan, arka planda Gásadalur köyünün yeşil tepeleri ile Vagar Adası’nın kayalık uçurumlarının üzerinden aşağıdaki okyanusa düşen bir fantezi romanından bir şey gibidir.

Grönland

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Grönland buzlu, gizemli ve gezegendeki en doğal güzel yerlerden biri. Dünyanın en büyük kıtasal olmayan adası da buzullardan çok daha fazlasıdır (buzullar muhteşem olsa da) – muhteşem fiyortları, renkli köyleri, koyun tarlalarını ve her zaman çekici gece yarısı güneşini düşünün.

Halong Bay, Vietnam

Kuzeydoğu Vietnam’da bulunan Halong Körfezi, tümü tropikal ağaçlar ve vahşi yaşam tarafından işgal edilen mavi suları ve kireçtaşı adalarının yayılmasıyla sevilir. Kendiniz için sisle örtülü zümrüt havzasının güzelliğini – ve bununla ilgili mitleri ve hikayeleri – deneyimlemek için bir Çin hurda teknesine binin.

Skye Adası, İskoçya

Peri havuzları ve sonsuz dalgalı tepeleriyle, büyülü Skye Adası, hayallerin yapıldığı şeydir (Outlander’ı aşırı seyredip izlemediğinizden bağımsız olarak). Buradaki doğa zamansız olsa da, adada tamamen modern bir yemek sahnesi de var – Michelin yıldızlı mutfağı tatmak için daha güzel bir yer düşünemiyoruz.

Baykal Gölü, Rusya

Dünyanın en eski ve en derin gölü – bazı noktalarda bir mil derinliğe ulaşır – aynı zamanda gezegenimizin tek tatlı su foklarına da ev sahipliği yapmaktadır. Kışın göl, dünyanın en büyük buz pateni pisti olan yeri çevreleyen sivri uçlu buz mağaralarıyla bir harikalar diyarına dönüşür.

Tekapo Gölü, Yeni Zelanda

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Mor, pembe ve mavi renkli acı bakla çiçekleri Yeni Zelanda’ya özgü olmasa da (Kuzey Amerika’dan geliyorlar), Okyanusya ulusunun Güney Adası’nda gerçekten en canlı şekilde çiçek açıyor gibi görünüyorlar. Özellikle Tekapo Gölü’nde çiçekler, ülkenin en çarpıcı manzaralarından birini yaratmak için kristal berraklığındaki suyun fonunda yan yana diziliyor.

Laguna Colorada, Bolivya

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Şili’deki San Pedro de Atacama’nın kuzeyine yaklaşık üç saatlik bir sürüş mesafesinde, And Dağları’nın gölgesindeki bu tuz gölü, aşırı sıcakta gelişen yosunların sonucu olan kan kırmızısı sularıyla tanınır. Flamingolar (ve göl) Aralık’tan Nisan’a kadar en iyi halleriyle görünüyor: göl suyla dolu, fotoğraflar için daha yansıtıcı hale geliyor ve kuşlar ürüyor. Gölü günbatımında, en kızıla döndüğünde yakalamaya çalışın.

Lençóis Maranhenses Ulusal Parkı, Brezilya

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Brezilya’nın Lençóis Maranhenses Milli Parkı’nın coğrafyası yeryüzündeki hiçbir şeye benzemiyor. Yağmur mevsimi (Haziran başlarında) her çukurları suyla doldurur ve dünya bir M.C. Escher baskısı: Zihnin gözünün gördüklerini nasıl çerçevelediğine bağlı olarak ya boğulmuş bir çöl ya da kumlu bir göldür.

Machu Picchu, Peru

Machu Picchu’nun karmaşık taş kalıntıları, Tabiat Ana’nın değil, 15. yüzyıl İnka hükümdarlarının eseri olsa da, siteyi daha da çekici kılan doğal ortamdır. Bir dağın düzleşmiş zirvesinin tepesinde yer alan antik Dünya Harikası, Huayna Picchu’nun ünlü fonundan, yemyeşil yüzeylerden ve dönüm noktasının şöhretine rağmen sizi tökezlediğini hissettiren Andean zirvelerinin bir bariyerinden yararlanıyor. bir sır.

Milford Sound, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda, özellikle Güney Adası’nın batı kıyısında nefes kesici manzaralara yabancı değildir. Örnek olay: Milford Sound, tüm Yüzüklerin Efendisi fantezilerinizi yaşayabileceğiniz dağlık bir fiyort.

Fuji Dağı, Japonya

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Japonya’daki en güzel yeri seçmek zor, ancak 12.388 fitlik Fuji Dağı ödülü alabilir. Dağ ve kiraz çiçeği ağaçlarının en güzel manzaralarından bazıları için ilkbaharda Kawaguchiko Gölü’nü ziyaret edin. Ya da hevesli bir yürüyüşçüyseniz, kar Fuji’nin zirvesine erişime izin verecek kadar eridiğinde, Temmuz ortasından Ağustos sonuna kadar bir gezi planlayın.

Kilimanjaro Dağı, Tanzanya

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Afrika’nın en yüksek zirvesi, diğer pek çok ünlü dağdan daha çarpıcı görünüyor, çünkü herhangi bir dağ sırasının parçası olmayan eski bir stratovolkan. Bu, 19.000 fitlik zirvenin her yönden geniş, düz ovalara indiği ve Tanzanya’nın yaygın topografyasında serap benzeri bir darbe olduğu anlamına geliyor. Ek bir bonus olarak, zirvenin zirveye çıkması için teknik dağcılık becerisi gerekmez, bu nedenle acemi yürüyüşçüler bile bu öğeyi kova listelerinden çıkarabilir.

Namib Çölü, Namibya

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Gergedan, zürafa ve fil popülasyonlarından bahsetmiyorum bile, dünya dışı manzaraları ve izole edilmiş lüks localarıyla Namibya, Dünya’nın başka hiçbir yerine benzemez. Aslında, kırmızı kum tepeleri ve iskelet ağaçları, Güneybatı Afrika yerine Mars’a nakledildiğinizi düşünmenize neden olabilir.

Na Pali Sahili, Hawaii

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Kauai, yükselen şelaleleri ve izole hilal plajlarıyla dünyanın en muhteşem sahil şeridinden birine sahiptir. Sadece harikalarını emmek için biraz çaba göstermeye hazır olun: Na Pali yalnızca bir helikopterden, katamarandan veya oldukça meşakkatli bir yürüyüşten görülebilir.

Okavango Deltası, Botsvana

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Kuzey Botsvana’da 49 milyon dönümlük bir nehir deltası olan yemyeşil Okavango Deltası, çitaların, zebraların, bufaloların ve gergedanların özgürce dolaştığı gerçek bir cennet gibidir. Afrika’nın kışı boyunca (bizim yazımız), delta taşkınları sırasında yağmurlardan sonra ziyaret edin: Savanın otları düşükken, su yollarındaki büyüme tonlarca yaban hayatı çekiyor.

Pamukkale, Türkiye

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye'de Var!

Pamukkale’nin (Türkçe “pamuktan kale”) 17 katmanlı havuzları, kaplıcalar kadar güzeldir. Beyaz traverten yığınları (bir tür kireçtaşı) Denizli şehrine bakar ve hala 94 derecelik Fahrenheit suları gök mavisi Ege gökyüzünü mükemmel bir şekilde yansıtır.

Pitonlar, St.Lucia

St.Lucia’nın manzarası, tek bir çene bırakan yerde özetlenebilir: Pitonlar olarak bilinen çarpıcı kuleler ikilisi. İki volkanik zirve – Gros Piton ve Petit Piton – adadaki en ikonik yerlerdir ve ziyaretçiler çeşitli şekillerde tadını çıkarabilirler. Tekil bir deneyim, bir günün daha iyi bölümünü alan bir etkinlik olan dağlarda yürüyüş yapmak olmalıdır; ya da ayaklarınızı deniz seviyesinde tutmayı tercih ediyorsanız, Sugar Beach’te bir havlu atın, iki Piton arasına dramatik bir şekilde (ve uygun bir şekilde) yerleştirin.

Playa de Las Catedrales, İspanya

Avrupa’nın İber Yarımadası’nda bir varış noktası olan İspanya, ada cennetleri ve yarı uzak kumlu plajları ile ünlüdür. Galiçya kıyısındaki küçük bir kum şeridi olan ve gelgitte doğal taş kemerlerin yürünebilir bir “katedral” oluşturduğu Playa de Las Catedrales’in özellikle büyük hayranlarıyız.

Plitvice Gölleri Milli Parkı, Hırvatistan

Selfie çeken turistlerin kalabalığından geçebilirseniz, Plitvice Gölleri Ulusal Parkı’nın yutturmaca ile yaşamaktan daha fazlasını keşfedeceksiniz. Hırvatistan’ın en popüler yerindeki teraslı 16 göl şelalelerle birbirine bağlanıyor ve mavi tonlarında değişiyor ve sonsuz derecede göz kamaştırıcı bir sonuç yaratıyor.

Provence, France

Görünüşe göre sonsuz lavanta tarlaları, Provence’ı Fransa’nın en güzel (ve en güzel kokulu) yerlerinden biri yapıyor. Çiçeklerden elde edilen uçucu yağın şişelendiği ve sabun, losyon ve krem ​​yapımında kullanıldığı içki fabrikaları bölgeyi işaret ediyor, ancak gerçek dışı menekşe manzaraları olan çok sayıda alan bölgenin gerçek gururudur.

Raja Ampat Adaları, Endonezya

Raja Ampat, Batı Papua’nın batı kıyısındaki yaklaşık 1.500 adadan oluşan bir zincirdir. Buradaki görüşler düpedüz tarihöncesine aittir: yeşil ormanlarla kaplı sivri uçlu lav tepeleri; dik uçurum duvarlarından filizlenen palmiyeler; derin kanyonların içine ve dışına sis sürükleniyor.

Reynisfjara, İzlanda

Ayın bir kıyı şeridi olsaydı, muhtemelen Reynisfjara’ya benzeyecekti. Güney İzlanda’daki Vik’ten arabayla sadece 20 dakika uzaklıkta, simsiyah kum ve muhteşem şekilli bazalt sütunlar, bu sahili zaten etkileyici bir ülkede en etkileyici yerlerden biri yapıyor.

Salar de Uyuni, Bolivya

Güneybatı Bolivya’nın Salar de Uyuni’si, dünyanın en büyük tuz düzlüğü ve manzaralar geldikçe gerçeküstü. Kuruduğunda, düz, göz kamaştırıcı beyaz tuz karolarından oluşan bir tabakadır. Yağışlı mevsimde, sığ göl gökyüzünü yansıtır ve rüya gibi bir sonsuzluk yanılsaması yaratır.

Serengeti Milli Parkı, Tanzanya

Tanzanya’nın Serengeti bölümü, bir Afrika macerası için ideal bir yerdir. Yıllık 1,200 millik bir döngüde 1,5 milyon antilopun Doğu Afrika’yı taradığını gören ikonik bir fenomen olan Büyük Göç’ün mucizesine tanık olmak için Ocak ve Mart ayları arasında ziyaret edin. Daha iyi? Singita Mara Nehri Çadır Kampı veya Mwiba Lodge gibi lüks bir safari kulübesinden korkunç hayvanları izleyin.

Svalbard, Norveç

Norveç kıyılarındaki kuzey takımadaları olan Svalbard, muhteşem Kuzey Işıkları izleme fırsatlarıyla tanınır. Gökyüzü, Kuzey Kutup Dairesi içindeki konumu nedeniyle Ekim’den Şubat’a kadar tüm gün ve gece zifiri karanlıktır. Svalbard, günlerini derin fiyortlar ve buz tabakaları arasında geçiren kutup ayıları ve kutup tilkileri de dahil olmak üzere vahşi yaşamıyla da tanınır.

Sokotra, Yemen

Yemen’in güney sahilinden yaklaşık 350 mil açıkta bulunan Sokotra, garip, uzak bir gezegenin hem uzaklığına hem de sürrealizmine sahiptir. UFO benzeri ejderhanın kanı ağaçları adanın en dikkat çekici özelliğidir – mahalle parkınızda bunları bulmanız için sizi cesaretlendiriyoruz.

Torres del Paine Ulusal Parkı, Şili

Granit sütunları, masmavi gölleri ve otlayan guanaco’larla görülen bozkırlarıyla Torres del Paine, tüm Güney Yarımküre’deki en etkileyici yerlerden biridir. Aynı zamanda yürüyüşçüler için son derece popüler bir destinasyondur: Ultra hırslılar, dokuz gün içinde tüm parkı geçerek Full Circuit’i gezebilir.

Trolltunga, Norveç

Herhangi bir Pinterest veya Instagram kullanıcısı muhtemelen Norveç’in inkar edilemez fotoğrafçılık sevgilisi olan Trolltunga’nın (“Troll’s Tongue) bir fotoğrafını görmüş. “Popülariteye göre ölüm” ve yerel kuruluşlar, siteyi korumak için turist başlıkları çağrısında bulundu. Ancak, kayanın kenarında ömür boyu bir kez çekilmiş profil resminizi görmeseniz bile, yine de bazı epik fiyort görüntülerini içinize çekebilirsiniz. çevredeki dağ bölgesinden.

Ubud, Bali

Ubud’un alabildiği kadar kalabalık olan kasaba, düzinelerce sessiz köye ve huzurlu kırsal manzaraya sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Otelinizde bir motosiklet veya bisiklet kiralayın ve önceki nesillerin binlerce yıldır yaptığı gibi teraslara bakan çiftçiler tarafından canlı tutulan köylerde, mandalina bahçelerinde ve pirinç tarlalarında kaybolun.

Uluru, Avustralya

700 milyon yıllık Uluru’yu (veya Ayers Kayası) yukarıdan sıcak hava balonuyla, çölün karşısındaki motosikletle nasıl görüntülemeyi seçerseniz seçin, ihtişamına tanıklık etmek her yolcunun listesinde olmalıdır.

Victoria Şelaleleri, Zambiya ve Zimbabve

Dünyanın en büyük şelalesinin bir mil uzunluğunda uzanan önünde durmaktan hiçbir şey kıyaslanamaz. Her 60 saniyede bir şelalenin üzerine dökülen 500 milyon litre suyun en net görüntülerini görmek için (bölgenin yağmur mevsiminden sonra) Şubat ve Mayıs ayları arasında ziyaret edin.

Wulingyuan Manzara Alanı, Çin

Manzara, bu durumda yetersiz bir ifade olabilir: Çin’in Hunan Eyaletindeki bu 100 mil karelik cazibe merkezi, gökdelenlerin doğanın versiyonu olan binlerce kumtaşı sütun içeriyor – bazıları Empire State Binası’nın orta noktasından bile daha uzun.

Zakynthos, Yunanistan

Kardeş adalar Mikonos ve Santorini’den çok daha az kalabalık olan Zakynthos, Yunan Adaları’ndaki en güzel plajlardan bazılarına, yani Navagio Plajı’na sahiptir. Kayalıklarla korunan Navagio’ya yalnızca tekneyle erişilebilir ve adını (“Gemi Enkazı”) karaya oturan, terk edilmiş ve bugün hala plajın beyaz kumları arasında kalan bir yük gemisinden alıyor.

Zhangye Danxia Landform, Çin

Bu çizgili, çok renkli dağlar, Tabiat Ana’nın Photoshop’a cevabıdır. Kırmızı kumtaşı ve maden yatakları, Çin’in Danxia Landform Jeoloji Parkı’nda 20 milyon yıldan fazla bir süredir birikiyor ve gerçeküstü katmanlı etkiye neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × 4 =

%d blogcu bunu beğendi: