Goygoy

İşe Yaramayanları Çöpe At

İşe yaramayanları çöpe at. Çünkü 17 Mayıs İşe Yaramayan Eşyaları Düzenleme Günü… Kullanılmayan eşyaları ve giyilmeyen giysileri eleyip atma süreci zor olsa da, bu işlemden sonra elde edilen sadelik ve düzenin verdiği mutluluk oldukça tatmin edicidir. Ve işte 17 Mayıs işe yaramayan eşyalardan kurtulma ve düzenleme günü tam size göre. Az ve öz eşya ile yaşamanın getirdiği huzur ve sade bir ev, taze ve temiz başlangıçlar için ilk adım olabilir. Ne duruyorsun? Böyle ilginç bir günde dolabındaki fazlalıklardan kurtulmak istemez misin? Eğer iş veya okul için evden yemek hazırlama alışkanlığı olan birisi değilsen mutfağında yer alan plastik sofra takımından bir an önce kurtulmanı öneririz.

Eve yemek sipariş ettiğimizde gelen ve artan tek kullanımlık sos paketlerini daha sonra kullanmak üzere biriktirmenin anlamı yok. Bu ürünlerin son kullanma tarihlerinin de oldukça kısa süreli olduğunu göz önünde bulundurursak, bir an önce çöpe gitmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Eve yemek sipariş ettiğimizde gelen ve artan tek kullanımlık sos paketlerini daha sonra kullanmak üzere biriktirmenin anlamı yok. Bu ürünlerin son kullanma tarihlerinin de oldukça kısa süreli olduğunu göz önünde bulundurursak, bir an önce çöpe gitmeleri gerektiğini düşünüyoruz.

2 aydan daha uzun süre önce yayınlanmış gazete ve dergilerin güncelliğini yitirdiğini dikkate almalısın. Takip ettiğin gazete ve dergilerde yer alan beğendiğin, elinin altında bulunmasını istediğin makale, yazı ve metinleri daha az yer kaplaması ve daha az toza sebep olması için keserek bir dosya içerisinde düzenlemeni öneririz. Çalışmayan kalemler, biten yapıştırıcılar, kuruyan boyalar gibi kullanılmaz hale gelen kırtasiye ürünlerinden de bahar temizliği dahilinde kurtulmak gerekir.

İşe Yaramayanları Çöpe At

Hepimizin evlerinde hevesle aldığımız ancak kullanmayı devam ettiremediğimiz ajandalar, takvimler ve günlükler vardır. Çekmece ve kitaplıklarda gereksiz yer kaplayan, güncel olmayan bu ürünlerden hızlıca kurtulmanı tavsiye ederiz. Hepimizin evlerinde hevesle aldığımız ancak kullanmayı devam ettiremediğimiz ajandalar, takvimler ve günlükler vardır. Çekmece ve kitaplıklarda gereksiz yer kaplayan, güncel olmayan bu ürünlerden hızlıca kurtulmanı tavsiye ederiz. Eşini bulamadığımız çoraplar, hepimizin evinde bulunan ve gereksiz yer kaplayan eşyalardandır. Eğer bir çorabın diğer tekini bir aydır bulamıyorsan, o çorabı elden çıkarmanı tavsiye ediyoruz.

Yanlış numaralı gözlükler, kalitesiz güneş gözlükleri, uzun süredir kullanmadığın takılar ve aksesuarlar arasında eleme yaparak işe yaramayanları tespit edebilirsin. Yanlış numaralı gözlükler, kalitesiz güneş gözlükleri, uzun süredir kullanmadığın takılar ve aksesuarlar arasında eleme yaparak işe yaramayanları tespit edebilirsin. Özellikle montlar ve kabanlar gibi çeşitli kıyafetlerin yanında gelen düğmeleri uzun süredir biriktirmiş olabilirsin. Hepsini çöpe at gitsin. Kullanmayı tercih etmediğin, eskiyen havlu, çarşaf ve nevresim takımı gibi ev tekstillerini de elden çıkarıp dolap ve bazaların içini sadeleştirmeni tavsiye ederiz.

Dünyanın En Güzel Yerleri! Listede Türkiye de Var!

Bir önceki yazdan kalan, tarihi geçmiş güneş kremleri ve güneş ürünlerinden hızlıca kurtulmanı tavsiye ederiz. Makyaj malzemelerini belirli periyotlarla elemek ve yenilemek cilt sağlığımız için oldukça önemlidir. Bütün makyaj ürünlerinin ambalajlarında kullanım süreleri yazar ancak kuruyan rimelleri, rengi değişmiş malzemeler ile kokusunu kaybetmiş esans ve parfümleri de atılacaklar grubuna dahil etmelisin. İşe yaramayan eşyalardan kurtulma sürecinde ecza dolabını veya ilaç kutunu da elden geçirmeni tavsiye ederiz. Hala kullanılabilir durumda olan fakat tercih etmediğin ürünleri dolap uygulamasından satabilirsin . Sende dolap uygulamasını indirip üye ol kullanmadığın ürünleri sat. İşe yaramayanları çöpe at.

Blog yazıları ve daha fazlası için instagramda @pinek_net ve @shopbyipek sayfalarını takip etmeyi unutmayın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + nine =

%d blogcu bunu beğendi: