GoygoyKadın & ModaKültür-Sanat

Ekim Ayında Saçma Sapan Eğlenebileceğiniz 5 Gün

Ekim ayının en güzel günlerini sizler için seçtik . Peki Ekim ayında ne kutlamalar var? Ekim ayının özel günleri nelerdir ? Bu ay hangi özel günleri kutlayacağız? Gelin birlikte bakalım ..

ig : shoppergossip
Konya Ev Yapımı Anne Kurabiyesi - Nimetin Ev Yemekleri

1 EKİM  : Ev yapımı kurabiye günü

Araştırmamız bu günün yaratıcısını veya kökenini bulamadı. Ama harika kurabiyeler yapmak için engel değil. Her türlü kurabiyeyi pişirmek yeterli olacaktır. Önlüğünüzü giyin ve pişirmeye başlayın. Ne kadar çok kurabiye yaparsan o kadar iyi. Eğlenceli bir gün geçirmek için harika bir sebebi ..

5 EKİM : Güzel Bir Şey Yapın Günü

Çok hoş bir gün değil mi ? Evet, her gün güzel şeyler yapmaya çalışmalıyız. Hepimiz hızlı tempolu yaşam tarzımıza kapılırız. Ancak dünyada ilerlemek için nezaket asla feda edilmemelidir. İyilik, büyük jestler gerektirmez. Böyle güzel bir gün kutlamak istemez misiniz ? Aslında bunu sadece bir gün yapmak değil her günü güzelleştirmek daha anlamlı olur ama şimdilik 5 Ekim ile başlaya biliriz.

Long-Life Noodles - The Washington Post

6 EKİM : Ulusal Erişte (Noodle) Günü 

Ulusal Erişte Günü 6 Ekim’de ve erişte ile mümkün olan en iyi şeyi yaparak kutlamaya hazırlanıyoruz… Onları yiyerek! Noodle ülkemizde artık tüketici bulan ve etkili bir pazar oluşturmaya başlayan bir gıda olduğu için bugün ilgimizi çekebilir. Erişte, neredeyse her kültürde insanlıkla birlikte olmuştur ve onu en çok tüketilen yiyeceklerden biri haline getirmiştir. Milli Erişte Günü, Milli Makarna Ayı olan Ekim ayının başında oturuyor ve bu ayı aç karnını doyurmak için çeşitli tatlar ve seçeneklerle dolduruyor. Makarna sevenler derneği açmak için harika bir gün bizi bekliyor.

Halkbank Kültür ve Yaşam

16 EKİM : Küresel Kedi Günü

16 Ekim’de gerçekleşecek Küresel Kedi Günü, kedileri savunmak ve korumak için insanları eğitmenin, dahil etmenin ve güçlendirmenin yapılacak doğru şey olduğunu hatırlatıyor. Kedileri sevenlerin kaçırmaması gereken bir gün.

Halloween: Origins, Meaning & Traditions - HISTORY

31 EKİM : CADILAR BAYRAMI

Halloween ülkemizde bilinen adıyla Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim’de kutlanır. Çocukların, genellikle korkunç kostümler giyerek, kapı kapı dolaşıp şekerleme ve harçlık topladığı bir bayramdır. Amerikan filmlerinde sıkca gördüğümüz bu bayram eğlenceli havasıyla insanı kendine çeker.

Ekim ayı için de kutlanılan günler bu kadar.. Kasım ayın da kutlanılan günlerde görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × 3 =

%d blogcu bunu beğendi: