Teknoloji

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin yatırımcılarını umutlandırdı!

Bitcoin, El Salvador’da Eylül 2021’de resmi para birimi olarak kabul edildi. El Salvador Başkanı Nayib Bukele , bir süredir sert düşüş ile gündeme gelen Bitcoin ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Nayib Bukele, El Salvador’da resmi para birimi kabul edildikten sonra yaklaşık 15.000 dolar değer kaybeden Bitcoin’in tekrar toparlanacağını iddia etti.

Popülaritesi artmaya devam eden kripto para piyasası, birçok resmi kuruluşun radarına girmiş durumda. Çin ve Hindistan gibi ülkeler madencilik başta olmak üzere bazı kripto para faaliyetlerini yasaklarken gelişmekte olan ülkelerde resmi para birimi olarak kabul ediliyor.

Başkan Nayib Bukele: “Bitcoin’de devasa fiyat artışı olacak.”

Eylül 2021’de 52.000 dolar olan Bitcoin, 4 aylık zaman diliminde 15.000 dolar değer kaybetti. Geçtiğimiz hafta 15 milyon dolar değerinde 410 Bitcoin aldığını açıklayan Nayib Bukele, Bitcoin’deki artışın devam edeceğini belirtti.

El Salvador Başkanı, Bitcoin'in tekrar yükseleceğini iddia etti.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Nayib Bukele, “Dünyada 50 milyondan fazla milyoner var. Her birinin en az 1 adet Bitcoin almak istediğini hayal edin. Ve toplamda sadece 21 milyon Bitcoin üretilebileceğini unutmayın. Toplam Bitcoin sayısı milyonerlerin yarısı bile etmiyor. Devasa bir fiyat artışı sadece zaman meselesidir.” ifadelerini kullandı.

Bloomberg’in raporuna göre, El Salvador kasasında en az 1.801 adet Bitcoin bulunuyor. Yaklaşık 67.187.565 dolar değerinde Bitcoin’i elinde tutan El Salvador, kripto para ile ödeme kabul etmeyen işletmelere ceza keseceğini açıkladı.

Bitcoin yatırımlarına teşvik için çalışmalara başladıklarını belirten Bukele, vergilerden muaf bit Bitcoin şehri inşa edileceğini duyurdu. El Salvador’u kripto para madenciliğinin merkezi haline getirmek istediklerinin altını çizen Bukele, birçok El Salvador vatandaşı tarafından eleştirildi.

Rusya, Kripto Para Madenciliği Merkezi Mi Olacak? #bitcoin #btc #eth

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × four =

%d blogcu bunu beğendi: