Kültür-Sanat

Elon Musk, “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri”ni yerden yere vurdu: “Tolkein mezarında ters döndü!”

Ünlü milyarder Elon Musk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda son dönemin en popüler dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ni sert bir şekilde eleştirdi.

Tartışmalı konularla sıklıkla gündeme gelen ve kolay kolay gündemden düşmeyen ünlü milyarder Elon Musk, gündemdeki en popüler dizi olan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ni eleştirmekten de geri durmadı.

Tesla ve SpaceX’in sahibi Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi hakkında yorumlarını paylaştı ve eleştirilerinden dolayı kendisine katılanlar da oldu, tersleyenler de. Gelin Elon Musk ne demiş bir bakalım.

Elon Musk, Güç Yüzükleri için: ‘Tolkien mezarında ters döndü’

Elon Musk, saat 9 civarı yaptığı paylaşımda Güç Yüzükleri dizisi için ‘Tolkien mezarında ters döndü’ eleştirisini yaptı. Ardından attığı Tweet’te Musk, dizideki erkek karakterlerin ‘zayıf’ olmalarından şikayet etti ve şöyle dedi:

“Şu ana kadar beliren her erkek karakter ya korkak, ya bir pislik ya da her ikisi. Sadece Galadriel cesur, zeki ve kibar.”

Elon Musk, "Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri"ni yerden yere vurdu: "Tolkein mezarında ters döndü!"

Güç Yüzükleri dizisi Amazon’un başına gerçekten bela oldu zira geçtiğimiz günlerde Amazon, dizi için inceleme yapılmasını ‘Review Bombing’ sebebiyle 3 gün yasaklamıştı. Görünüşe göre Amazon’un eski sahibi Jeff Bezos’un ‘baş düşmanı’ Elon Musk da diziyi beğenmeyenler arasında yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri çıkar çıkmaz rekor kırdı! Ancak izleyenler ikiye bölündü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 + ten =

%d blogcu bunu beğendi: