Kadın & ModaGoygoyKültür-Sanat

Erkek Tipleri! Alfa Erkek, Beta Erkek, Omega Erkek, Delta Erkek, Sigma Erkek, Gama Erkek Nedir?

Erkek tipleri! Alfa Erkek, Beta Erkek, Omega Erkek, Delta Erkek, Sigma Erkek, Gama Erkek Nedir? Erkekler, kolay varlıklardır ve çok fazla detayları ve çeşitleri yoktur. Erkek karakterlerini ifade etmek için kullandığımız  alfa erkek, beta erkek, omega erkek, delta erkek, sigma erkek ve gama erkek nedir? Bunlara yakından bakıyoruz… Karakterlerine göre erkek tipleri…

Alfa erkek nedir?

lider konumundaki erkektir alfa erkek. tüm kadınların ilgisini çeken, karizma sahibi, özgüveni ve zekası yüksek erkeklerdir. girdikleri ortamın ilgi odağı, güçlü erkeklerdir. bu ilgi nedeniyle kadınları hayatlarında merkezi konuma oturtmazlar. işlerini yaparken daima sahnede gibidirler.

Beta erkek nedir?

beta erkek, alfanın yancısı değildir. sosyal ortamda lideri takip eden pozisyondadır ancak tam anlamıyla ezik ve yancı olarak nitelendirmek doğru olmaz. çünkü liderin gücünden nemalanmaz. kadınlara çok değer veren, kraliçe gibi davranan erkektir. çok güçlü ve yüksek çekim sahibi değillerdir ancak özel ilgi alanları ve yetenekleri vardır. zekidirler. kişisel gelişimlerine önem verirler. risk almaya eğilimli değillerdir. sadıktırlar. kendilerini mükemmel erkek haline getirmeye çabalarlar. kadınlar için başlangıçta alfalar kadar etkileyici değillerdir.

Omega erkek nedir?

kaynaklarda alfanın ikizi olarak geçer omega. çünkü lider özellikleri, karizması ve çekiciliği olmasının yanında liderlik etmeyi tercih etmez. özgüvenleri yüksektir. kendi işlerini kendileri yaparlar. yalnız kurt demek yeterince açıklayıcı olmaz. liderlik etmediği farklı sosyal gruplarda aynı anda bulunabilirler. yakın arkadaşlıklar, derin dostluklar kurarlar. alfanın sahnede olma hali ve egosu yoktur. farka bakacak olursak; alfa her zaman ilginin onda olduğuna, hayranlık uyandırdığına emin olmak isterken omega buna değer vermez. ancak bunlara sahiptir.

Netflix Türkiye Haziran Ayında Yeni Gelecek Dizi, Film ve Belgeseller

Delta erkek nedir?

beta erkeğe yanlış bir şekilde yüklenen tiptir delta erkek. alfa ve omegalara yancılık ederler. onların dostluğunu elde etmeye çalışırlar. fiziksel ve mental açıdan zayıftırlar. kişisel gelişimlerine değil güçlü bir erkeğin yanında olup onun gücünden nemalanmaya odaklıdırlar. yalancı, hilekar, dedikoducu olup kadınların ilgisini çekmek için saldırganlık gösterme eğilimindedirler.

Sigma erkek nedir?

manipülatif erkeklerdir sigma erkekler. alfa ve omegalar gibi çalım satan bir duruşları yoktur ancak zekalarıyla ilgi çekerler. insanı hem ürpertip hem saygısını uyandırırlar. ikna ve manipülasyon yetenekleri sayesinde sosyal ortamlarda alfa ve omegalardan daha bile güçlü konumda olabilirler. ne lider ne de takipçidirler. alfaların liderliklerini tehdit etmedikleri aynı zamanda da güçlü oldukları için alfaların doğal olarak en yakın arkadaşlarıdır. oyunun dışında görünmelerine rağmen hiyerarşinin üstündedirler.

Gama erkek nedir?

dışarıdakiler diyebileceğimiz gruptur gama erkekler. lider ya da takipçi değildirler. kendi hallerindedirler. adeta görünmezdirler. kendilerini geliştirmeye ve yaptıkları şey ne ise onu yapmaya odaklıdırlar. nerd olarak nitelendirilebilirler. yeterlik ve yetenekler bakımından çoğunlukla ortalama düzeydelerdir.

Erkek Tipleri! Alfa Erkek, Beta Erkek, Omega Erkek, Delta Erkek, Sigma Erkek, Gama Erkek Nedir?

toparlayacak olursak

Alfa erkek; şirketin yakışıklı, zeki, karizmatik, zengin patronudur. Takım elbiselidir. kadınlar peşinde koşar ama o buna önem vermez. Günübirlik ilişkiler yaşar. Kendi gibi alfa özelliklerde bir kadın karşısına çıkmadığı sürece kadınlara değer vermeyecektir. 

Beta erkek; şirkette çalışan çalışkan, yetenekli orta düzey yöneticidir. kültürlü ve entelektüeldir. kadınlara saygı duyar. hayatının kadınını arar. görüştüğü kadına romantik jestler yapar.

Omega erkek; şirketle freelance projeler yapan kendi çalışma düzenini kendi belirleyen, zeki, yetenekli, yakışıklı meslek uzmanıdır. Alternatif giyimlidir. Kadınların ilgisini çeker ama bir sürü kadının ortasında değildir. Daha seçicidir. 

Delta erkek; patronun yalakası, kendi işini başkalarına yıkmaya çalışan şirket çalışanıdır. Kadınlarla çok iyi bir iletişimi yoktur. Kadınlarla iyi iletişimi olan erkeklere ve kadınlara saldırganca davranma eğilimi vardır. Erkek ortamlarında kadınlara yönelik nefret söyleminde bulunur. Red pill’cidir. Alfa gibi görünmeye çalışır ama hıyar gibi görünüp kendini rezil eder. 

Sigma erkek; patronla iş dışında da arkadaşlığı olan, müşterilerle ve çözüm ortaklarıyla doğrudan temas kuran, iş bitirici, cool yöneticidir. İnsanlar kendisinden “şeytan tüyü var onda” diye bahseder. Kadınların ilgi odağı olmasa da istediği kadının ilgisini cool ve gizemli tavrıyla çeker. 

Gamma erkek; it’de çalışan bilgisayar kurdudur. Bu konuda yeteneklidir. ama sosyal açıdan çok dışa dönük değildir. Cuma iş çıkışı tüm şirket bira içmeye gittiğinde ayıp olmasın diye yarım saat takılıp evde arkadaşıyla playstation oynar.

Karakterlerine göre erkek tipleri bu kadardı. Yazıyı ekşi sözlükten derledik sizde hemen ekşi sözlüğe girip yorumları inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen − fifteen =

%d blogcu bunu beğendi: