Teknoloji

Eski Instagram’ı geri beklemeyin çünkü Instagram, Tiktok olmayı kafaya takmış durumda!

Instagram Başkanı Adam Mosseri, eski Instagram’ın geri gelmesi için başlatılan imza kampanyası sonrası önemli bir açıklamada bulundu. Mosseri’nin açıklaması pek de sevindirici olmayan cinstendi.

Son zamanlarda özellikle TikTok’a rakip olmak için video tarafına yoğunlaşan ve eleştiri toplayan özellikler yayınlayan Instagram, sürpriz bir karşı kampanya ile karşılaştı. Pek çok Instagram kullanıcısı, ‘Instagram’ı Yeniden Instagram Yapın’ isimli bir imza kampanyası başlattı ve imzalarını attı.

Üstelik bu kampanyaya destek verenler arasında Instagram’da en fazla takipçiye sahip olan ikinci kişi Kylie Jenner ile Kim Kardashian da yer aldı. Instagram’dan paraya para demeyen bu iki ismin bile platforma karşı çıkması haliyle cevap gerektiren bir konuydu. Beklenen cevap da en üst yerden, Instagram’ın başkanı Adam Mosseri’den geldi.

Instagram Başkanı: Platform giderek daha fazla videoya kayacak

Mosseri, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada Instagram’da yeni görülmeye başlayan tam ekran akış sayfasına değindi. Pek çok kullanıcıdan eleştiri toplayan yenilik hakkında Mosseri, özelliğin şu anda iyi bir durumda olmadığını paylaştı. Fakat bunu dolaylı bir şekilde özelliğin test aşamasında olmasına bağladı.Yeni akışın kaldırılacağına dair net bir açıklama yapmazken,kullanıcıları sinirlendirecek bir açıklamada daha bulundu:

“Net olmak istiyorum, fotoğrafları desteklemeye devam edeceğiz. Bu bizim mirasımızın bir parçası. Ben fotoğrafları seviyorum ve pek çoğunuzun da sevdiğini biliyorum. Fakat dürüst olmam gerek, Instagram’ın giderek daha fazlasının videoya dönüşeceğini düşünüyorum.

Tabii Mosseri’nin bu açıklamaları, yine Instagram kullanıcılarının tepkilerini topladı. Tüm bu tepkilerin özeti ise aslında bir diğer yıldız isim tarafından paylaşılan aşağıdaki yorumdu:

instagram

“Video çekmek istemiyoruz Adam.”

Instagram’ın çalışma mantığı değişiyor! Instagram Reels’lara bir dizi yeni özellik geliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 + 17 =

%d blogcu bunu beğendi: