Goygoy

Evsiz Elon Musk, arkadaşlarında kalıyor! Haluk Levent, Elon Musk için yardım kampanyası başlattı!

Tesla’nın başarısı ile birlikte dünyanın en zengin insanı konumunda bulunan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir röportajda ev sahibi olmadığını paylaştı.

Günümüzün en popüler isimleri arasında yer alan Elon Musk, ilginç açıklamaları ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Tesla’nın başarısı ile birlikte dünyanın en zengin insanı konumunda bulunan Musk, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir röportajda ev sahibi olmadığını paylaştı.

Hatırlatmak gerekirse 2020 yılında Elon Musk’ın evlerini sattığını ufak bir tiny house’ta ve fabrikada yaşadığını sizlere aktarmıştık. Yaklaşık 2 yılın ardından oldukça ilginç bir açıklama ile tekrar karşımıza çıkan Musk, röportajda San Francisco Bay Area’ya gerçekleştirdiği seyahatlerde eve sahip olmadığı için arkadaşlarının evlerinde kaldığını dile getirdi.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere dünyanın en zengin insanı konumunda bulunan Elon Musk’ın güncel servetinin 250 milyar doları aştığını da hatırlatalım. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Elon Musk’ın tiny house konseptine sahip olan 50 bin dolarlık prefabrik bir eve sahip olduğu ile ilgili bilgiler de ortaya çıkmıştı.

Elon Musk tarafından paylaşılan bilgilere göre ise Musk’ın şu an için kalıcı olarak kullandığı bir evi bulunmuyor. Diğer milyarderlerden farklı olarak lüks ev veya yata sahip olmayan Musk’ın bir uçağı bulunuyor. Musk’ın uçak sahibi olmasının temel amacı ise zamandan tasarruf etmek.

Elon Musk’ın Twitter’ın yüzde 9,2’sinin sahibi olduğunu geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Kısa süre önce ise Twitter’ı satın almak için 43 milyar dolarlık teklif yapan Musk, röportajda teklifin kabul edilmemesi durumunda yedek bir plana sahip olduğunu da paylaştı. Son olarak Elon Musk’ın, Twitter satın alması ile ilgili yedek planının detaylarını paylaşmadığını da ekleyelim. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Elon Musk’ın Evi

Haluk Levent, Elon Musk için yardım kampanyası başlattı!

Elon Musk, Forbes’a göre 264 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin insanı. Son zamanlarda patlak veren Twitter olaylarının hemen ardından TED Başkanı Chris Anderson ile bir röportaj yapan Musk, servetiyle alakalı konuştuğu sırada evi olmadığını söyleyince tüm dikkatleri üzerine çekti.

elon musk

Bir Evi olmadığı için iş seyahatleri kapsamında gittiği yerlerde arkadaşlarının yanında kaldığını dile getiren Musk, “Şu anda bir evim bile yok, kelimenin tam anlamıyla arkadaşlarımın evinde kalıyorum” ifadesini kullandı.

Tabii Elon Musk’ın bu açıklaması bir kesimin tepkisine neden oldu. Yardıma muhtaç insanlara yaptığı sosyal yardımlarla sıklıkla karşımıza çıkan ünlü sanatçı Haluk Levent de Musk için esprili bir şekilde yardım çağrısında bulundu.

Aynı zamanda Ahbap Derneği Genel Başkanı olan Haluk Levent’in Musk için yaptığı yardım çağrısı ise şu şekilde;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 − six =

%d blogcu bunu beğendi: