HaberlerDünya

Elon Musk’ın Evi

Geçtiğimiz yıl hiçbir eve sahip olmamak için tüm konutlarını satacağını açıklayan Elon Musk’ın mütevazi evi görüntülendi. İşte Elon Musk’ın yeni evi!

Geçtiğimiz yıl tüm evlerini satacağını duyuran Elon Musk, verdiği sözü tuttu. Körfez bölgesi etkinlik evi haricindeki tüm evlerini satışa çıkaran Elon Musk’ın kaldığı mütevazı evin fotoğrafları paylaşıldı.

İnstagram Spamları Engellemek İçin Yeni Yorum Sınırlarını Test Ediyor

Elon Musk prefabrik evi ile gündemde

Elon Musk bir röportajında “Birkaç ay önce Los Angeles’taki ana konutumu sattım ve şimdi diğer evlerimi de satıyoruz. Şirket hisseleri dışında neredeyse maddi değeri yüksek hiçbir şeye sahip olmayacağım. Sadece çocuklarım için bir eve ihtiyacım var ve hala bir tane kiralayabilirim.” ifadelerini kullandı.

Elon Musk'ın Evi

Tesla hayranları tarafından keşfedilen ev, SpaceX üssünde yer alıyor. Boxabl adlı firma tarafından üretildiği belirlenen prefabrik ev 50.000 dolar fiyat etiketine sahip.

Amazon’un eski CEO’su Jeff Bezos, dünyanın en zengin adamı unvanını bir kez daha kazandı. İşte Bezos’un yeni serveti.

Yaklaşık 40 metre kare olan evde kullanıcıların ihtiyacı olan tüm beyaz eşyalar mevcut. Elon Musk girişimlerinin hayranı olduğu belirtilen Boxabl, Mars’ta yaşam alanı oluşturabilmek için ev tasarlıyor.

Boxabl İş Geliştirme Uzmanı Galiano Tiramani, “Son birkaç yılı ar-ge faaliyetleri için harcadık. Bu sayede hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünlerimiz ile kullanıcılarımızın karşısına çıkabildik. Ürünlerimiz milyonlarca insanın hayatını iyileştirme potansiyeline sahip.” dedi.

Elon Musk Herşeyini Satacağını Açıklamıştı?

Son dönemde sosyal medya hesabı üzerinden corona virüsü tedbirlerinin kaldırılması yönünde yaptığı çağrı ile tepki çeken Tesla ve SpaceX Ceo’su Elon Musk, sosyal medya üzerinden yaptığı yeni paylaşımla yine gündem oldu.

Musk, söz konusu paylaşımında neredeyse tüm eşyalarını satacağını ve artık ev sahibi olmayacağını açıkladı.

Musk, CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın gelirlerinin ele alındığı bir toplantıda dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ile ilgili olarak, “İnsanları anayasal haklarına aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yanlış ve korkunç yollarla insanların özgürlüklerini ellerinden alıyorsunuz. Bu, insanları Amerika’ya getiren ya da Amerika’yı inşa ettiği değerlere aykırı” diye konuşmuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × two =

%d blogcu bunu beğendi: