Teknoloji

Facebook, Meta oluyor!

Mark Zuckerberg, Facebook “Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik” temalı online konferansında çatı şirket isimlerini Meta olarak değiştireceklerini açıkladı.

Facebook markası altında sonradan satın aldıkları Instagram, WhatsApp ve Oculus gibi önemli markaları bir arada tutan şirketin tepe ismi bundan sonra Meta olacak. 

Daha önce hatırlayabileceğiniz gibi 2015’te Google da benzer bir yol izlemiş ve çatı şirket ismini Alphabeth olarak değiştirmişti. Metaverse’e 10 milyar dolar yatırım yapacaklarını duyuran şirket, bu çalışmalarını Meta altında farklı markalar olarak konumlandıracak. 

Konuşmasında Metaverse kavramına önemli atışta bulunan Zuckerberg, bundan sonra önceliklerinin Metaverse olduğunu, Facebook olmadığını söyleyerek Meta’nın vizyonunu da bir anlamda açıklamış oldu.REKLAMhttps://d755fc52ad8d7ec04cc6372e7f5d1dde.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Yeni şirket Meta’nın web sayfası da açılmış. Meta.com‘dan ziyaret edebilirsiniz. 

Facebook yani yeni ismiyle Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’in keynote konuşmasını aşağıda izleyebilirsiniz. Mark Zuckerberg konuyla ilgili bir de blog yazısı kaleme almış, buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram, 60 saniyelik hikayeler özelliğini test ediyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five + six =

%d blogcu bunu beğendi: