Kültür-Sanat

Game of Thrones’un spin-off dizisi House of the Dragon ile yeni macera başladı!

Son sezonuyla kötü anlamda efsane olan Game of Thrones ile bağlantılı HBO dizisi House of the Dragon çıkışını yaptı.

Game of Thrones efsanesi hayatımızdan hemen çıkmayacak. Çünkü A Song of Ice and Fire üzerine kurulan dizinin üstüne House of the Dragon da geldi ve dizi dün gece HBO Max üzerinde çıkışını yaptı. “The Heirs of the Dragon” adı verilen ilk bölüm için IMDB puanı 9.0 seviyesinde yer alan dizinin ilk sezonun, 10 farklı bölümden oluşacak. Diğer bölümleri şimdiden merak beklenen dizi, ilk bölümüyle izleme konusunda bazı HBO Max abonelerine sorun yaşattı. Aktarıldığı kadarıyla özellikle Amazon Fire TV tarafında HBO Max ile alakalı ciddi problemler görüldüğü ancak bunların çözümü için çalışmaların yapıldığı belirtildi.

İlk duyurusu tam iki yıl önce yapılan, uzun süredir çekimleri devam eden ve sürpriz olmayacağı üzere genel atmosferi elbette Game of Thrones ile benzer yapıda olan dizi, George R. R. Martin’in Fire and Blood eseri üzerine kuruluyor. Bizleri ana Game of Thrones dizisinden çok daha eski döneme götürecek ve Targaryen ailesine odaklanacak. House of the Dragon için geçtiğimiz yıl konuşan George R. R. Martin, gördüğü bazı bölümler ve görüntülerden fazlasıyla hoşlandığı aktarmıştı.

House of the Dragon

Dizide Paddy Considine, Matt Smith, Sonoya Mizuno, Steve Toussaint, Rhys Ifans ile Olivia Cooke gibi oyuncular yer alıyor. Beklentinin Game of Thrones‘un son sezonu nedeniyle çok yüksek olmadığı House of the Dragon, şimdilik kaç sezon yayınlanacak bilinmiyor. Ancak HBO’nun bu diziden en az bir 5 sezon üretmesi bekleniyor.

House of the Dragon fragmanı için sizi aşağıya alalım

Game of Thrones’un 200 Yıl Öncesini Anlatacak House of the Dragon Dizisinden Yepyeni Bir Fragman Geldi: Diziden Yeni Posterler de Paylaşıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 + 13 =

%d blogcu bunu beğendi: