Goygoy

Üstüne para verseler yaşayamayacağınız evler: İşte dünyanın en garip en ürpertici evleri

Çoğu kişi konforlu, güzel, huzurlu bir evde yaşamak ister ancak satışa çıkarılan öyle evler var ki ‘Kim burada yaşamak ister?’ demekten kendinizi alamayacaksınız. Her birinin öyle korkunç yönleri var ki… Size ürkütücü gelebilir ama bu korkunç evlerden biri satılmış. Hem de iki kez! Satışa çıkarılan en garip ve korkunç evleri merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Tabut pencereli ev

Tabut pencereli ev

1880 yılında inşa edilen bu ev, Amerika’da bulunuyor. İçeri girildiğinde ilk olarak mutfakla karşılaşılıyor. Mutfaktan sonra üst kata çıkan sevimli bir merdiven var. Evin üst katında yatak odaları bulunuyor. Yatak odalarından birinde ise tabut penceresi ya da diğer adıyla cadı penceresi var. Bu oldukça ilginç bir durum. Çünkü bu pencerelerle ilgili bir sürü ürkütücü hikâye bulunuyor. Evin bodrum katında ise yer altı hapishanesi bulunuyor. Bu evin zamanında ne için kullanıldığı ise bilinmiyor.

Gerilim filmine ilham veren ev

Gerilim filmine ilham veren ev

Korku Seansı (The Conjuring) gerilim filmi serisine ilham kaynağı olan ev, ABD’nin Rhode Island eyaletinde bulunuyor. Bir ormanın ortasında tek başına bulunan ve perili olduğu iddia edilen bu ev, geçen yıl 1,52 milyon dolara satılmış. Ev, mimarisinden çok içinde paranormal aktiviteler yaşandığı için ünlenmiş. Bu evi daha önce 2019 yılında paranormal olaylara merak duyan Jenny ve Cory Heinzen çifti satın almış. Çift, evde sürekli hayalet gördüklerini ve ruhlara olan saygıları nedeniyle aylarca odalarından dışarıya çıkamadıklarını söylüyor. Evin yeni sahibi emlakçı Jacqueline Nunez, evde yaşamayı düşünmediğini ve bu evde ruhlarla iletişim kurmaya yönelik çeşitli etkinlikler yapmayı planladığını söylüyor. Nunez, evin insanların ölülerle konuşmasını sağlayacak mükemmel bir yer olacağını ileri sürüyor.

Dünya üzerinde görülebilen en uzak mesafe ne kadar?

Varlığı unutturulmaya çalışılan ev

Varlığı unutturulmaya çalışılan ev

Avustralya Wittendom Kasabası, kimsenin yaşamak istemeyeceği bir yer. Avustralya kıtasının batısında bulunan Wittendom, öyle bir yer ki haritalardan bile silinmiş ve yol tabelalarında yer almıyor. Bu yerin unutturulmaya çalışılmasının nedeni ise buranın 1900’lü yıllarda asbest madeni olarak işletilmiş olması. Kimya alanında kullanılan asbest, kanserojen bir mineral. Dolayısıyla bölgenin havası gittikçe kirlenmiş ve insanlar için tehlikeli hâle gelmiş. Bu yüzden günümüzde bölgede kimse yaşamıyor. Ancak isterseniz buradaki bir evde bedava yaşayabilirsiniz. Fakat hayatınız boyunca sürekli gaz maskesi takmak ve koruyucu elbise giymek zorunda olacaksınız!

Cansız mankenli ev

Cansız mankenli ev

Yine Amerika’da bulunan garip bir evde sıra. Dışarıdan oldukça normal görünen evin oturma odasının dekorasyonunda bazı gariplikler bulunuyor. Evin ortasında cansız mankenler yer alıyor! Üstelik bu mankenlerin bazıları poz veriyor. Yatak odasındaki yatağın baş ucunda da yine cansız bir manken var. İnsan evine bu cansız mankenleri neden koyar ki? Belki de evin sahibi yalnızlığını bu onlarla paylaşıyordu, kim bilir?

Duvar yazılı ev

Duvar yazılı ev

Bu ev dışarıdan bakıldığında oldukça güzel görünüyor. Oturma odası ise oldukça kötü durumda ve odanın kapısında “Sana söylemiştim.” anlamına gelen bir yazı yazıyor. Evin diğer bölümlerinde de ürkütücü yazılarla karşılaşılıyor. Başka bir duvarda “Onu bul.” anlamına gelen bir yazı var. Evin başka bir bölümünün duvarında ise “Bu taraftan.” yazısı bulunuyor. Bu işaret, sizi bodrum katına götürüyor. Aşağıya inince “Stop!” yazısıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Yeterince korkutucu bizce, devam etmeyelim.

Gizemli kiracısı olan ev

Gizemli kiracısı olan ev

ABD’deki bu evin dış görünüşünde fazla bir sorun yok. Mutfak kısmı ise oldukça yıkık dökük ve dağınık. Yine de asıl sorun bu değil. Evin üst katında kimliği bilinmeyen gizemli bir kiracı oturuyor! Evin ilanında üst katın hiçbir koşulda gösterilmeyeceği yazıyor. Bu katta ev sahibinin hiç görmediği ve hiç kira ödemeyen bir kiracı bulunuyor. Ayrıca ilanda evi satın alan kişinin üst kattaki kiracıdan da sorumlu olacağı yazıyor. İlan “Açıklama mantıklı değil biliyorum, lütfen soru sorma zahmetine girme.” notuyla bitiyor. Evin bahçesinde ise garip bir oturak bulunuyor. Böyle bir evi kim satın almak ister ki sizce?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 − six =

%d blogcu bunu beğendi: