Kültür-Sanat

HBO Max, House of the Dragon’un ilk bölümünü YouTube’den yayınladı! Ama Türkiye’den izlenmiyor! :(

2 hafta önce HBO Max aboneleri için yayınlanan ve adından söz ettirmeyi başaran House of the Dragon dizisinin ilk bölümü YouTube’dan yayınlandı. Ancak HBO Max Türkiye’ye ufak bir şaka yapmış.

HBO tarafından yayınlanan ve her ne kadar beğenilmeyen bir final sezonuna sahip olsa da hâlâ efsane olan Game of Thrones dizisinin öncesinde yaşananları anlatan House of the Dragon dizisi, 21 Ağustos tarihinde yayın hayatına başladı.

Dizinin yayınlandığı HBO Max platformu, Game of Thrones’un ününü kullanarak ve ‘nerede beleş, oraya yerleş’ mottosunu benimseyerek House of the Dragon dizisinin ilk bölümünü YouTube üzerinden yayınladı. Ancak platformuna kullanıcı çekmeye çalışan HBO, görünüşe göre bizi umursamıyor.

House of the Dragon ilk bölümü YouTube’da, ama Türkiye’den izleyemiyoruz

house of the dragon youtube

House of the Dragon dizisinin ilk bölümünün YouTube üzerinden yayınlanmış olması aslında HBO Max için gerçekten iyi bir strateji. Bu sayede platformlarına dizinin devamını izlemek isteyen binlerce kullanıcıyı çekebilirler.

Peki biz videoyu neden Türkiye’den izleyemiyoruz? Muhtemelen HBO Max YouTube kanalı, dijital dizi/film platformunun henüz ülkemizde erişime açılmamış olmasından dolayı videoyu ülkemizde kullanıma sunmadı.

Game of Thrones’un spin-off dizisi House of the Dragon ile yeni macera başladı!

Not: House of the Dragon’un ilk bölümünü YouTube’den izlemek için VPN kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen + 15 =

%d blogcu bunu beğendi: