Teknoloji

IBM, akıllı telefonların şarj etme sıklığı 4 günde 1’e düşürecek!

Dünya’nın en büyük bilişim teknoloji şirketi IBM, akıllı telefonların şarj etme sıklığını düşürecek yeni bir teknolojisini duyurdu. IBM’ye göre 2 nm çipler, akıllı telefonların 4 günde 1 şarj edilmesini sağlayacak.

Günümüzde yaşadığımız çevresel sorunlar, her sektörde sürdürülebilirdik arayışlarına başlanmasına yol açtı. Geri dönülemez pek sorun için alarm oluşturan çevresel faktörler, teknolojinin de yönünü değiştiriyor. Uzun yıllardır teknoloji şirketlerinin zirvesinde yer alan IBM, sürdürülebilir teknoloji alanında ilk adımını attı.

IBM Başkan Yardımcısı Dr. Xie Dong, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen MEET2022 Akıllı Gelecek Konferansı’nda IBM’nin teknolojik yenilikleri nasıl hızlandırdığını anlattı ve sürdürülebilir bir gelecek elde etmek için geliştirdikleri iş ortaklıkları hakkında bilgi verdi.

Tesla, akıllı telefon çıkaracak!

Yeni çipler şarj etme sıklığını dört kata kadar azaltacak

Birleşmiş Milletler 2015 yılında; yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegeni korumak ve insanlığın refah ve barış içerisindeyaşamasını sağlamak için 17 alt başlıktan oluşan sürdürülebilir kalkınma hedefi belirlemişti. Birleşik Milletler’in değişimin başlangıcında son derece önemli olan, “şirketlerin yüzleşmesi gereken bu stratejik konunun” fikirleri aşarak eylemlere dönüşmesinde etkili oldu.

Sürdürülebilir kalkınmanın tüm insanlığın ortak görevi olduğuna dikkat çeken IBM, şu anda üzerinde çalışılmaya devam edilen çip teknolojisinden bahsetti. Değişen dünya koşullarına yenilikçi fikirlerle uyum sağlayan dev şirket, akıllı telefonların şarj edilme sıklığını azaltacak 2 nm çip teknolojisini duyurdu. Konu üzerinde şirketin yaptığı açıklamaya göre “2nm çipler, akıllı telefonların 4 günde 1 şarj edilmesini sağlayacak ”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 − seven =

%d blogcu bunu beğendi: