Kadın & Moda

İlkbahar/Yaz 2021 Trendleri: Bilmeniz Gereken En Önemli Moda Görünümü

İlkbahar / Yaz 2021 Trendleri: Bilmeniz Gereken En Önemli Moda Görünümü. GİYİNME KEYFİNİ YENİDEN KEŞFETMEK!

İlkbahar yaz 2021 koleksiyonlarını görüntülerken, öncelikle bu görünümlerin oluşturulduğu bağlamı kabul etmeniz gerekir – dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıların hepsi kovid sırasında çalışıyordu, çoğu stüdyolarından ve olağan kaynaklarından uzakta, ekiplerinden ayrılmış ve büyük lojistik zorluklarla karşı karşıya kalıyorlardı.

Daha sonra çalışmaları, sınırlı kitleye sahip canlı yayınlar, videolar ve moda şovları aracılığıyla dünyaya sunuldu.

Ama açıkça söylemek gerekirse – 2021’de insanlar nasıl giyineceğini bilmiyor.

Nasıl giyindiğimiz, nasıl hissettiğimiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilirken, aynı zamanda ruh halindeki daha geniş değişiklikleri de yansıtıyor ve bu nedenle, tasarımcıların bu sezon için amacını ve modadan gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu incelemesi şaşırtıcı değil.

Burada iki yaklaşım vardı – bazıları neşeyi tekrar giyinmek için muhteşem, bulaşıcı kıyafetler yarattı ve diğerleri bize geçen yılın rahat üniformasının bir uzantısı olarak işlev gören klasik parçalar getirdi.

Bu koleksiyonların tasarlanmasından altı ay sonra, 2021’de ne yapacağımıza dair hala soru işaretleri var, ancak aşağıda bu bahar ve sonrasında gardıroplarımızda yer alacak parçaları ve stil değişikliklerini özetledik.

SS21 için gördüğümüz en yaratıcı, güzel ve önemli görünümlere ve gerçekte nasıl giyineceğimizi etkileyeceğine inandığımız görünümler için kaydırmaya devam edin.

GÜZEL KIYAFETLER

2021 ilkbahar yaz trendleri, 2020’de Occasionwear’ın gardıroplarımızda yeri yoktu, ancak iyimser bir şekilde tasarımcılar, en fantastik elbiseleri, yeniden planlanan düğünler ve akşam planlarının yeniden yapılabileceği her an için hazır olarak hayal ettiler. Tam etekler! Süsleme! Tül katmanları! Elbiseler gösterişli, abartılı ve inanılmaz derecede güzeldi.

Net-a-Porter, bu kategoriye ciddi bir şekilde yatırım yaptı, SS21 için 3.000’den fazla neşeli elbise satın aldı ve sezon için 10.000’den fazla elbise seçeneğine sahip. Neredeyse anında viral olan iki elbise, Molly Goddard’ın devasa tül tereyağlı sarı elbisesi ve beyaz Jacquemus elbisesiydi.

PLAJIN HAYALİ

‘Kaçış’, birçok tasarımcının SS21 için araştırdığı bir temaydı. Bunu kimse, elbiselerin ve yüksek moda Hawaii gömleklerinin üzerine süslenmiş bej mücevherli denizyıldızının bulunduğu Versace kadar gerçek anlamda yapmadı.

Moda Operandi’nin trunkshow verilerine göre, SS21 için havuz başı kıyafetlerinde bir artış oldu – “her bir ana SS21 kategorisi için ilk beş en çok satanlar arasında en az bir tesis tarzı parça çıktı.” Gerçek plaj baskılarını, lüks plaj çantalarını ve platform espadrilleri düşünün.

ŞAPKALI KÜÇÜK SİYAH ELBİSE

Koleksiyonlarda, daracık silüetler, vücut dolandırıcılığı ve müstehcen kesimler kullanan ‘çıplak elbise’ fikriyle oynayan tasarımcıları gördük, ancak bizim ve alıcılar için gerçekten göze çarpan siyah elbiselerdi. Moda Operandi Jacquemus’a göre Jacquemus’un siyah astarlı elbisesi ön siparişlerde en çok satan parçaydı. Khaite ve Victoria Beckham gibi tasarımcılar, yakasında kesikler, kayış detayları ve örgüler ve hafif üretim karışımı ile oynanan elbiseler yarattı. Bu, gerçekten harika bir şey giymek istediğinizde ilk içki partiniz için gardırobunuzda beklemede olan bir pandemi sonrası elbisedir.

PARLAK PEMBELER

Net-a-Porter SS21 sunumunda “Tasarımcılarımızın çoğu Bahar için iyimser bir bakış açısını benimsedi” dedi. “Çok sayıda kumaş ve dokudaki cesur, parlak renklerden oluşan bir deniz gördük.” Buradaki göze çarpan renk, karpuz, fuşya ve pembe pembelerin patlamasını gördüğümüz için pembeydi. Önümüzdeki yaz en çok aranan elbiseleri bu çarpıcı gölgede görmeyi bekleyin. Roksanda’nın dökümlü maksi elbisesi ve fırfırlı etekli askısız Molly Goddard elbisesi, Londra Moda Haftası’nın en unutulmaz iki görünümü oldu.

İYİ HİSSET BASKILARI

Gökkuşağı şeritleri 2020 için resmi olmayan motif ve umut ve iyimserliğin sembolü haline geldi ve bu nedenle bunun SS21 tasarımcılar için bir referans olması şaşırtıcı değil. Versace ve Christopher John Rogers ruh halini yükselten çizgilerle oynarken, Gabriella Hearst’teki girdaplı baskıların kanıtladı gibi .

KOLAY GİYİNME

Bu yıl giyilebilir klasik parçalara ve çok yönlü temellere odaklanıldı ve SS21 koleksiyonları kısa bir kapsül için bir örnek oluşturdu. Düğmeler, trençkotlar ve klasik blazerler de dahil olmak üzere çoğu koleksiyonun merkezinde gardırop temelleri vardı, ancak biraz farklı hissettirmek ve klasiklerin sıkıcı olması gerekmediğini kanıtlamak için hafif kıvrımlar verildi. Valentino’da büyük boy bir gömlek, canlı ciklet pembesi sayesinde viral bir an haline geldi ve Louis Vuitton ve Burberry, trençkotlarının oranlarını abarttı, böylece neredeyse zemini sıyırdılar.

GEVŞEK DENIMLER

Denim, bu yıl talepte artış gösteren bir kategori ve Matchesfashion 2020’de kot satışlarında% 50’lik bir büyüme gördü. Gabriella Hearst inanılmaz bir indigo elbiseye sahip olduğu ve Wales Bonner denim düğmeli elbiseler ürettiği için tüm kategorilerde denim kullanıldı. Ancak, gördüğümüz anahtar değişim, daha ince silüetlerden daha rahat, huysuz bir oturuşa doğru bir hareketti. Jogging pantolonlarınızın şekli ve rahatlığı, ancak klasik yıkama kotu kullanıyor. Victoria Beckham ana koleksiyonuna ilk kez kotu ekledi.

 MONOKROM

2021 ilkbahar yaz trendleri, SS21 için bir renk paleti söz konusu olduğunda iki uç nokta vardı – bazı tasarımcılar renkli boya kutusu tonlarıyla oynadı ve diğerleri klasik bir monokrom şemaya bağlı kaldı.

Matchesfashion Satın Alma Direktörü Natalie Kingham, bunun aksesuarları vurgulamak için mükemmel bir zemin olduğunu belirtiyor: ‘Monokrom her zaman işe yarar – siyah veya beyaz her şey iyi bir yatırımdır ve her zaman onu takarsınız. Şu anda, uygun hissettiriyor – her yerde gördüğümüz tüm donanımları sergilemek için de harika ve gösterişli mücevherlerle çok iyi çalışıyor. ” Gördüğümüz en havalı yorumlardan biri, beyaz pantolonun ve logolu kolsuz bluzun noktalandığı Prada’daydı.

BASİT KATMANLAR

Jil Sander ve Wales Bonner’da beyaz tunikler siyah pantolonun üzerine yerleştirildi – bu kıyafet, ilkbahar geldiğinde Instagram’daki moda kalabalığı tarafından kopyalanacak.

RAHATLATILMIŞ İŞ GİYİMİ

Birçoğu hala Zoom üzerinde çalışırken, iş kıyafetlerinin pek çok tasarımcının SS21 için keşfettiği bir şey olması şaşırtıcı olabilir. İşlevsel, ancak daha rahat ve rahat, huysuz terzilik ve karıştırması ve eşleştirmesi kolay bir üniforma ile tanıştırıldık. Buradaki en önemli parçalardan biri bol pantolonlar ve Moda Operandi, Trunkshow’da “SS21 için en çok satan 10 pantolonumuzun her biri rahat, rahat, geniş bacak stiliyle eşleşti ve bize bir kez daha rahatlık ve stilin olduğunu hatırlattı.

ARKASI AÇIK ELBİSELER

 Victoria Beckham ve Nanushka gibi tasarımcıların arkası açık elbiseler yaratmasıyla sayısız kez gördüğümüz bir siluetdi

BÜYÜK PUFF KOLLAR

Abartılı, kabarık kollu, son yıllarda hakim olan bir siluet ve 2021’de de devam edecek ve daha da öne çıkacak. Loewe’de kocaman balonlu omuzlu elbiselerden Altuzarra’da kolları büzgülü trençkotlara kadar, daha da fazlasına hazırlanın 2021’de omuz hareketlerine.

Simone Rocha Ruffled Puff-Sleeve Cotton Top 3549,69 TL

YÜKSELEN HEMLINES

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca her şey midi elbiseyle ilgiliydi, ancak bodycon’a, kesiklere ve yükselen etek kenarlarına dönüş ile kadın formuna artan bir odaklanma oldu. Jacquemus, Miu Miu ve Louis Vuitton gibi tasarımcıların hepsinin koleksiyonlarında 60’lar tarzı mikro etekler ve mini slip elbiseler ile birkaç mini etek var.

İKİNCİ CİLT ÜSTÜ

Vücudu saran bu jarse ve örme üstler Miu Miu ve Jil Sander gibi markalarda görüldü ve  yüksek bellere gömülmüş ya da temel katman parçası olarak kullanılmıştı. Raf Simons’un Prada koleksiyonunda önemli bir unsur oldu çünkü dar, delikli, kıvrımlı boyun kısımları kırpılmış hırkaların altına yerleştirilmişti.

SAF KUMAŞ

Ayrıca koleksiyonların çoğunda, vücuttan süzülen hafif, şeffaf kumaşlarla bir akışkanlık hissi vardı.

BRAS ON SHOW

Görünür sütyenler, ana akım bir trend olacak bir şey gibi görünmeyebilir, ancak Moda Operandi, SS21 için sütyenlerin popülaritesinde 3 kat artış gördü ve bunların önceki sezondaki% 3’e kıyasla tüm Trunkshow’ların% 10’unda yer aldığını gördü. Victoria Beckham’da görüldüğü gibi, trendi takmanın en kolay yolu, bir elbisenin altında görünen sutyenlerin ve kayışların üst kısmıdır.

BÜYÜK KOLYELER VE GERİYE KALANLAR

SS21 için birçok tasarımcı daha uzun zincirlerde büyük, ifade pandantifleri tanıttı. Daha bohem, Dior ve Chloe’de görüldüğü gibi rahat bir his veren kolyeler.

Bu yıl konuştuğum her perakendeci ve alıcı, çoğumuzun gerçekten el çantalarımızı kullanmadığı bir dönemde, klasik yatırım çantalarına olan ilginin artması karşısında şaşırdıklarını söyledi. SS21 için Celine’deki logo işlemeli çantalardan Altuzarra’daki lüks plaj çantalarına, Nanushka’daki deve derisi bowling çantalarına kadar pratik, her şeyi içine sokan bir çantanın birçok yorumunu gördük.

Ofis çalışanlarının çoğu 2021 yılına kadar uzaktan çalışmaya devam edecek ve bu nedenle ev konforuna olan talep ilkbahara kadar devam edecek. Ev terlikleri, Net-a-Porter’ın belirttiği gibi, hem iç hem de dış mekanda giyilebilecek kadar rahat ve şık olan kadife veya kürklü çok yönlü seçenekler gördüklerini ve müşterileri arasında yankı bulduklarını zaten kanıtlıyor. Row, deri dokulu terlikler yarattı ve Balenciaga, Roksanda ve Coach da bunları SS21 koleksiyonlarına dahil etti.

2021 ilkbahar yaz trendleri, MODA SEKTÖRÜNDEKİ KARMAŞA VE ESKİ YENİ KARIŞIMI GÖRÜNTÜ 2021 YILIN DA ÇOKCA GÖRECEĞİMİZ BİR STİL HALİNE GELECEK

PİNEK.NET VE PİVOİNEBLOG SAYFALARIMIZI TAKİP EDEREK YENİ GELİŞMELER HAKKINDA HABERDAR OLABİLİRSİNİZ

PİNEK.NET EKİBİ

Patso, Gündem Oldu. En İyi Patso Nerede Yenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eleven + three =

%d blogcu bunu beğendi: