Teknoloji

Artık İnstagram’ da Para Kazanılabilecek. BAĞIŞ (!)

Instagram, canlı yayınlarda belirli kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapabilme imkanı sunan yeni özelliği test ediyor.

Canlı gösterim sahipleri istedikleri biçimde yayınlarına kar amacı gütmeyen belirli kuruluşlara bağış yapmanızı sağlayacak ”Bağış Yap” butonunu yayınlarınıza ekleyebilecek. Canlı gösterim sahipleri, gösterim esnasında ne kadar para toplandığını ve kaç kişinin bu yardıma katıldığını görüntüleyebilecek. Instagram, bu yayınlardan elde edilmiş gelirden aidat yapmadan belirlenen kuruluşa aktaracak.

Instagram

Bu özelliği kullanmak isteyen canlı yayın sahipleri artık yayın başladıktan itibaren istediği zaman bu özelliği aktif edebilecek. Ancak bu özellik etken edilirse Instagram anasayfasına giren bir takipçisi, canlı yazısı yerine Bağış Toplama yazısını görecek. Yani şu anda hali hazırda mevcut olan soru-cevap yayınlarındaki yazı benzer biçimde olacak. Şirket, bağış yapma özelliğini geçtiğimiz zamanlarda Hikayeler için sunmuştu. Bu özellik oldukça fazla kullanıldı ve daha çok kullanıcıya ulaşabilmesi için bu sefer de canlı yayınlara getiriliyor.

Facebook, uygulamalarına yenilikler meydana getirmeye devam ediyor
Facebook, bu sıralarda sahibi olduğu uygulamalara yenilikler katmaya devam ediyor. Instagram Live’ın sürekli olarak geliştirilmesi de bunun bir kanıtı durumunda. Şirket, bu ayın başlarında canlı yayınları IGTV üstünden yayınlamaya olanak tanımıştı. Instagram ‘ın mühim bizler özelliği olan Live’ın ABD’de kullanım payı p’in üzerinde. Yani Live fazlaca popüler bir araç. Şirket bundan dolayı de Live için en süratli şekilde yenilikler getirmeye devam ediyor.

%d blogcu bunu beğendi: