Teknoloji

Instagram, etkileşimi teşvik etmek için re-share özelliğini test ediyor.

Instagram, insanların uygulamada yakın zamanda görüntüledikleri yayın gönderilerini yeni, özel bir paylaşım formatı aracılığıyla yeniden paylaşmalarını sağlayacak olan re-share etiketini test ediyor. Özelliği kullanmak için hikayeler kısmında, GIF’lerin, müziğin ve diğer etiketlerin olduğu kısımda bulunan “re-share” etiketini kullanmanız yeterli olacak gibi duruyor. Peki nedir bu instagram re-share özelliği.

Özellik, ilk başta tüm Instagram kullanıcılarına açılmayacak, ancak yapılan paylaşımlara baktığımızda “yeniden paylaş” etiketinin nasıl kullanıldığına dair fikir sahibi olabiliyoruz. Örneğin; Instagram’da bir hikaye paylaşmak istiyorsunuz ve bir fotoğrafınızı çektiniz. Düzenlemeleri yapacağınız sırada yukarıda bahsettiğim kısımda bulunan “reshare” etiketine tıkladınız. Daha önce yaptığınız paylaşımlar karşınıza geliyor ve sayfanıza o paylaşımları yeniden entegre edebiliyorsunuz. Böylelikle eski paylaşımınız ve yeni paylaşımınız bir arada çıkıyor, bilhassa eski paylaşımlar için etkileşim artırılmış oluyor. 

İnstagram Spamları Engellemek İçin Yeni Yorum Sınırlarını Test Ediyor

Instagram’ın ürün müdürü Vishal Shah, şirketin yeniden yayınlanan içeriği, genellikle Instagram hikayelerinde orijinal gönderileri görmeyi tercih eden izleyiciler için daha ilginç hale getirmeye çalıştığını söyledi. Geçen yılın sonlarında şirket, Instagram hikayelerindeki gönderileri yeniden paylaşma özelliğini tamamen devre dışı bırakarak test etti.

Instagram, geçtiğimiz ay da daha fazla kullanıcıya hikayelerine bağlantı ekleme imkanı vermeyi denediğini duyurmuştu. Mevcut kurallara göre, yalnızca doğrulanmış hesaplar, işletme sayfaları veya yüksek takipçi sayıları olan kullanıcılar, hikayelerinde bağlantı yayınlama olanağına sahip olacaktı, fakat şirket daha sonra bu politikasını değiştirme kararı almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ten − 3 =

%d blogcu bunu beğendi: