Teknoloji

İnstagram Spamları Engellemek İçin Yeni Yorum Sınırlarını Test Ediyor

Instagram, platformda kötüye kullanımla mücadele için yeni bir seçenek sunuyor. Bu sefer bireysel profilleri sessize almak veya kısıtlamak yerine kullanıcı gruplarının eylemlerini sınırlamaya odaklandı. İnstagram Spamları Engellemek İçin Yeni Yorum Sınırlarını Test Ediyor.

Ahmed Ghanem tarafından yayınlanan (ve Matt Navarra tarafından paylaşılan) bu örnekte görebileceğiniz gibi, bazı Instagram kullanıcıları artık Gizlilik ayarlarında, seçilen gruplardan istenmeyen yorumları ve mesajları geçici olarak sınırlandırmanızı sağlayan yeni bir ‘Sınırlar’ seçeneği görüyor.

İnstagram Spamları Engellemek İçin Yeni Yorum Sınırlarını Test Ediyor

Instagram, tespit edilen etkinliğe göre sınırlandırmak isteyebileceğiniz hesap grupları önereceğini ve bu sayede kullanıcıların, manuel olarak görmeyi seçmedikçe bu kullanıcılardan etkileşimleri gizlemelerine olanak sağlayacağını söylüyor.

Navarra, seçtiğiniz limitleri nasıl ayarlayacağınıza dair şu ekran görüntülerini de paylaştı:

İnstagram Spamları Engellemek İçin Yeni Yorum Sınırlarını Test Ediyor

Burada görebileceğiniz gibi, özellikle sizi takip etmeyen hesaplardan veya yeni takipçilerden gelen etkileşimleri sınırlamayı seçebilirsiniz; bu, bir yığına katılmak isteyenlerin etkisini azaltmaya yardımcı olabilir. iptal’ veya benzeri.

Bu daha yaygın bir durum haline geldi ve yanlışlıkla yanlış yorumlanmış bir saldırıya veya eleştiriye adım atmak şaşırtıcı derecede kolay olabilir. Bu da on beş dakikalık internet rezaletiniz için korkunç ‘Kültürü İptal Et’ bakışının size döndüğünü görebilir.

Microsoft Çalışanlarına 1500 Dolar İkramiye Verecek!

Ve tepki vereceğini bildiğiniz bir yorum yapsanız bile, dikkatin aniden artması çok fazla şey alabilir. Bu nedenle kapatmak veya bu sözleri sınırlamak hoş bir rahatlama sağlayabilir ve kullanıcıların endişe ve stresi azaltmasına olanak tanır. .

Instagram ayrıca 2019’da bir ‘Kısıtla’ seçeneği ekledi, bu da benzer şekilde kullanıcıların belirli kullanıcıların yorumlarını görüşünüzden gizleyerek sınırlamalarına olanak tanıyor. İnstagram Spamları Engellemek İçin Yeni Yorum Sınırlarını Test Ediyor bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Pinek.net instagram adresini takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 − ten =

%d blogcu bunu beğendi: