Teknoloji

Instagram hikayede link paylaşma özelliğini herkes kullanabilicek

Instagram, tüm kullanıcıların artık Instagram Hikayeler’deki Link Etiketi özelliğine erişebileceğini duyurdu. Bu özellik, şu anda Instagram’ın son sürümünü kullanan herkes için aktif durumda.

Instagram, geçtiğimiz haziran ayında link paylaşımı özelliğini herkese açmak için çalışmalar başlatmış; bu kapsamda bir süre önce tarihe karışan “yukarı kaydır” butonunun yerine geçen link etiketi dediğimiz özelliğini yayına almıştı. Instagram, her ne kadar bu özelliği tüm kullanıcılarına açmayı planlasa da link etiketlerinin kullanımı, doğrulanmış hesaplarla veya çok sayıda takipçisi olan hesaplarla sınırlıydı.

Facebook bünyesindeki sosyal ağ, geçtiğimiz gün tüm kullanıcıların artık Instagram Hikayeler’deki Link Etiketi özelliğine erişebileceğini duyurdu. Şirketin kendi blog yazısında link paylaşımının eşitlik, sosyal adalet ve zihinsel esenlik etrafında örgütlenme ve eğitimden müşterilere yeni ürün tanıtımlarını sergilemeye kadar birçok yönden faydalı olduğu ifadesi kullanıldı. Bu kapsamda platform, bağlantı paylaşımının her boyutta ve türde hesap için yararlı olduğunu söylüyor ve tüm kullanıcıların hikayelerinde istediklerini paylaşmasını sağlamak için bağlantı paylaşma erişimi genişletiyor.

instagram hikeye link

Instagram hikayelerde bağlantı paylaşmak da gerçekten çok kolay. Paylaşacağınız hikayeyi hazırladıktan sonra üst gezinme çubuğundaki çıkartma aracını seçmek; paylaşacağınız bağlantıyı eklemek için “Link” kısmına dokunmak ve o bölüme link’in adresini yapıştırmak yeterli oluyor. Akabinde bu link hikayenizde sizin istediğiniz bir yerde konumlanıyor ve herkes o linke yönlendirilebiliyor. Ayrıca çıkartmanın üzerine dokunarak rengini de değiştirebiliyorsunuz.

Instagram, haziran ayında bağlantı etiketleri özelliğini duyurduğunda, bunların yalnızca hikayeler için olduğunu vurguladı ve bunları ana Instagram akışına veya uygulamanın diğer bölümlerine getirme planı olmadığını söyledi. Yani link paylaşımını sadece hikayelerde yapmak mümkün, diğer paylaşımlarda böyle bir durum söz konusu değil. 

Sanıyorum şu anda bu özellik, Instagram’ın son sürümünü kullanan herkes için aktif durumda, zira kendi Instagram hesabıma baktığımda link ekleyebildiğimi görüyorum. Eğer özelliği kullanamıyorsanız uygulamanın güncel halini yüklemenizi tavsiye ederim.

Para kazanabileceğiniz Youtube Shorts hakkında detaylar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 − 5 =

%d blogcu bunu beğendi: