Teknoloji

Instagram “Sen de ekle” özelliğini hayata geçirdi!

Instagram bağlantı çıkartmasının ardından “Sen de ekle” çıkartmasını da tüm kullanıcılara açtı. Bir süredir yurt dışındaki kullanıcıların hikayelerinde dikkatimizi çeken “Sen de ekle” çıkartması, dün Instagram tarafından resmi olarak duyuruldu. Bu yeni çıkartmayı ilk olarak Endonezya ve Japonya’da test eden Instagram, kullanıcıların tıpkı Twitter’da olduğu gibi birbirlerini hiç tanımadıkları halde tek bir konu odağında etkileşime girmesini sağlıyor.

“Sen de ekle” Nasıl kullanılıyor? 

Hikayelere görülmenin ötesinde etkileşim kazandıran “Sen de ekle” aynı zamanda Instagram’daki hikaye paylaşımını da artırmış oluyor.  Bu yeni çıkartmaya, Hikayelerdeki Çıkartmalar kısmından erişebiliyorsunuz. Ayrıca başka bir hikayede yer alan “Sen de ekle” çıkartmasına basarak, özelliği kullanmanız da mümkün. Kullanıcıların hikayelerinde bulunan “Sen de ekle” çıkartmasına bastığınızda, çıkartmayı kullanan diğer kullanıcıların hikayelerine erişebildiğinizi de belirtelim.

Global olarak adeta TikTok ile yarışan Instagram, Reels’i kopyalamanın ötesinde etkileşim ve görüntülemenin yeni yollarını arıyor diyebiliriz. Instagram, TikTok’un düetleri gibi içeriklere yeni bir “meydan okuma” katmanı ekliyor. Böylece içerikler odağında her bir kullanıcının bağlılık oranını da artırmış oluyor. Yine de özellik bakımından düet ile sen de ekle çıkartmasının birbirinden ayrıştığını eklemekte fayda var. 

Markalar “Sen de ekle” çıkartmasından nasıl faydalanabilir? 

Sen de ekle çıkartması, markalar tarafından kullanıcı katkılı içerikler (UGC) yaratmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Geniş kullanıcı tabanına sahip markalar, kampanyalarını organik olarak duyurmak için çıkartmadan faydalanabilir. Küçük ve Orta ölçekli şirketler ise kullanıcılara sevebilecekleri görevler vererek marka bilinirliklerini çok daha kolay bir şekilde artırabilir. 

Whatsapp ve Instagram Uygulamalarından Facebook Logosu Kaldırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nine + 11 =

%d blogcu bunu beğendi: