Kültür-Sanat

Sherlock’tan beri dinlenmekte olan Benedict Cumberbatch, şimdi de Hbo’un “Londongrad” isimli mini dizisinde başrol!

HBO’nun eski KGB ajanı Alexander Litvinenko’ya odaklanacak Londongrad isimli yeni mini dizide başrol Benedict Cumberbatch olacak.

Hem KGB hem de FSB’de görev yapmış eski istihbaratçı Alexander Litvinenko, 2001 yılında siyası sığınmacı olarak Rusya’dan İngiltere’ye iltica etmiş ve 2006 yılında radyasyon zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetmişti. New York Times gazatesinin Londra baş muhabiri Alan S. Cowell, Rusya yönetimine karşı muhalif görüşlerinden dolayı Vladimir Putin’in kendisine suikast düzenlediğini iddia eden Litvinenko’nun hikayesini The Terminal Spy isimli araştırma romanında konu edinmişti.

The Man In The High Castle showrunner’ı David Scarpa’nın senaryosunu kaleme aldığı Londongrad, Alan S. Cowell’ın The Terminal Spy romanından uyarlanacak. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Icarus isimli belgeseliyle Oscar ödülünü kazanan Bryan Fogel oturacak. Cumberbatch, Scarpa ve Fogel üçlüsü Londongrad’a yürütücü yapımcı olarak da katkıda bulunacaklar.

Doctor WhoBroadchurch ve Good Omens gibi yapımlardan tanıdığımız David Tennant’ın başrolünde yer aldığı ve İngiliz ITV kanalında ekranlara gelecek Litvinenko dizisi de aynı konuyu işleyecek. Litvinenko’nun çekimleri şu sıralar devam ediyor. Benedict Cumberbatch’li Londongrad’ın yapımına ne zaman başlanacağı ise şimdilik belirsiz.

Atlanta dizisinin gizemli 3.sezon tanıtımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four + 14 =

%d blogcu bunu beğendi: