Teknoloji

iPhone 14’ün tasarımı netleşiyor! İşte iPhone 14’ün kamerası!

Apple’ın Eylül ayında tanıtmayı planladığı iPhone 14 modellerinin kamera teknolojisi netleşiyor.

Akıllı telefon dünyasının en büyük teknoloji şirketleri arasında gösterilen Apple, merakla beklenen amiral gemisi İphone 14 için elini hızlandırıyor. Seri, bazı özellikleriyle selefine göre farklılıklar gösterecek. Son viraja girilen serinin bazı detayları ortaya çıkmaya devam ediyor.

iPhone 14 Max, tasarım olarak selefinden pek de farklı olmayacak

Akıllı telefon dünyasının en büyük oyuncularından iPhone serisi, birçok kişi tarafından sektörün en iyisi olarak görülüyor. Öte yandan önemli bir kesim de Apple’ı aynı modellere küçük dokunuşlar yapıp çok değişikliklere uğratmadan piyasaya sürdüğü için eleştiriyor.

Apple ile ilgili doğru bilgilerle adından söz ettiren Mark Gurman, Eylül ayında tanıtılacak iPhone 14 serisindeki  iPhone 14 Max’in mevcut modellerden pek bir farkı olmayacağını söyledi. Ancak Pro modellerinde farklılıklar daha da fazla olacak. Modeller, 48 MP kamera ve yeni nesil çip gibi birkaç dikkate değer yükseltmeye sahip olacak. Apple, 48 MP kameraya uyum sağlamak adında kamera çıkıntılarını görseldeki gibi yükseltecek.

iPhone 14

iPhone 14 Pro‌ modellerinde sunulan 48 MP’lik kamera sisteminin ve 8K video kaydına izin vermesi, ‌iPhone 13 Pro‌’nun 12MP kamera ve 4K video kayıt özelliklerine göre önemli bir gelişme olarak gösterilebilir. ‌iPhone 14 Pro‌ ile kaydedilen yüksek çözünürlüklü 8K videoların da Apple’ın uzun süredir konuşulan AR/VR gözlüklerinde kullanılmaya da uygun olduğu söyleniyor.

iPhone 14 Max

Bunun yanı sıra iPhone 14‌, ‌iPhone 14‌ Max, ‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max dahil olmak üzere dördü yeni akıllı telefonların otomatik odaklamaya sahip gelişmiş bir ön kamera ile birlikte geleceği de güçlü iddialar arasında. Yeni ön kamera ƒ/1.9 diyafram açıklığıyla da yine selefine göre önemli bir yeniliğe ev sahipliği yapacak.

iPhone’ununuzu neden tam şarj etmemelisiniz! iPhone batarya ömrünü uzatmak için ne yapmalısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × 5 =

%d blogcu bunu beğendi: