Goygoy

Komiser Dublesi Nedir?

Komiser dublesi; genellikle sert, bol rakılı kadeh anlamında kullanılıyor ama işin aslı pek de öyle sayılmaz. Nedir bu komiser dublesi tam olarak? Bir ekşi sözlük yazarı konuyu özetlemiş!

Dev bir yanlış anlaşılma olmuş komser dublesi hakkında. hemen açıklama yapayım.

komiser dublesi; sert, bol rakılı kadeh demek değildir. kendini komiser sanan polislerimizin yakıştırması nedeniyle böyle sanılmaktadır.

işin aslı odur ki, pavyoncu ve kulüpçü abilerimizin mekanlarını denetleyen ya da ziyaret eden düşük rütbeli polis kardeşlerimizin gönlünü hoş tutmak için icat edilmiştir. mekanda iki kadeh bir şey içip pek de para ödemeye yanaşmayan bu güzel abilerimiz sipariş verdiğinde şöyle der şef garson: ”oradan abime bir viski ver yavrum, komser dublesi olsun”

Anlamı Genellikle Yanlış Bilinen Bir Rakı Terimi: Komiser Dublesi


işte bu komiser dublesi demek, diğer masaların bıraktığı artıklardan oluşan içkiler demektir. masalarda kalan şişe ve bardak diplerinden özenle ayrıştırılan rakı, viski, votka ve benzeri içkiler ”komser dublesi olsun yavrum” söylemiyle bu arkadaşlara çakılırmış. hem çevresel geri dönüşüm, hem de kanunsal geri dönüşüm yapılıyor gibi düşünün. ne güzel, ne bilinçli yıllarmış. ahh aaah.

kaynak: ankara ve mersin’de görev yapmış emekli gerçek komiserler, emniyet müdürleri ve kulüpçüler.

Galatasaray galibiyeti sonrası Beşiktaş Squid Game temalı paylaşım yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen − 1 =

%d blogcu bunu beğendi: