GoygoyKültür-Sanat

Köpeklerin aşağıya atladığı intihar köprüsü: Overtoun

İskoçya’da bulunan Overtoun Köprüsü’nden 600’den fazla köpek atlamış bugüne kadar. Köpeklerin neden atladığına dair birkaç farklı teori var.

Overtoun köprüsü, iskoçya’da 1859’da inşa edilmiş bir köprü. Bu köprüyü ilginç kılansa 1950’lerden itibaren köpeklerin intihar ettiği bir yer haline gelmesi. 

overtoun köprüsü


Bu köpeklerin rastgele atladığı düşünülebilir ancak köprüden atlayıp da sağ kalan köpek tekrar köprüye çıkıp aşağıya atlıyormuş. Bir diğer ilginçlikse köpeklerin hemen hepsinin köprüde rastgele bir yerden değil, belli bir noktadan atlıyor olmaları.

kaynakdaiymail

köpeklerin intihar ettiği köprü

Köpeklerin Overtoun köprüsünden atlamasıyla ilgili teoriler

İnşasından bu yana 600’den fazla köpeğin aynı noktadan, aynı yere atlamasıyla adı dog suicide bridge (köpek intihar köprüsü) olarak anılıyor bu yapının. Köpeklerin atlamasıyla ilgili birkaç farklı teori mevcut.


– Bazı araştırmalar lady overtoun’un hayaletinin geldiği ve köpeklerin o noktaya bakıp atladığı yönünde. konuyla ilgili köpeği atlayan bir kadın olayı şöyle anlatmış: “arabadan çıkmaya acele etti, gözlerini gökyüzüne çevirdi, sonra çivilenmiş gibi donmuştu ve aniden bu köprünün üzerinden koştu ve atladı. olanları sanki dünkü gibi hatırlıyorum, onun sesini duyabiliyorum.” köpeğinin bütün bunları bilinçsizce yaptığını söyledi.


– Bazı kişiler de burayı thin place olarak tanımlıyor. yani bu dünya ile öbür dünya arasındaki görüntünün zayıf olduğu yer diyorlar.

– Bir diğer sav da şu; aşağıdaki yoğun hayvan kokusu (örn. vizon kokusu) köpekleri cezbediyor ve bu koku, köpeklerin aşağı atlamalarına sebep oluyor.

kaynakwikipedia

Her şeyin bir karşılığı olduğunu iddia eden Karma Felsefesi nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three + nineteen =

%d blogcu bunu beğendi: