Spor

Süper Mario Jardel ve dibe çöküş hikayesi! Mario Jardel’in Eski Eşi Karen ile Yaşadıklarının Ardından Paramparça Olan Hayatı

Mario Jardel Galatasaray’a transfer olduğu zaman enteresan fiziği sebebiyle herkesin aklında tek soru vardı: Bu ne biçim topçu? Top süremiyor, koşmuyor, göğsü dışarda, sanki sahada emaneten duruyormuş hissi veriyordu. Antrenmanlarda futbolcular bile 10 metre doğru düzgün top süremeyen Mario Jardel’in nasıl bu kadar gol attığına şaşırıyordu ama o altın ayakkabı sahibi doğuştan bir golcüydü. Her şey yolundayken kariyeri eşi Karen yüzünden bir çıkmaza girmişti…

YouTube’da kaliteli futbol içerikleri üreten Mr.Manager, Jardel’in eşi yüzünden tepetaklak olan kariyerine göz atmış.

Gremio’da genç bir yıldız olarak Copa Libertadores’te 12 gol atarak Avrupa’nın ilgisini üzerine çeken Mario Jardel, dil sorunu yaşamayacağı Porto’ya transfer olarak futbol sahnesine adım attı.

Gremio'da genç bir yıldız olarak Copa Libertadores'te 12 gol atarak Avrupa'nın ilgisini üzerine çeken Mario Jardel, dil sorunu yaşamayacağı Porto'ya transfer olarak futbol sahnesine adım attı.

Enteresan duruşuyla geldiği ilk sene attığı gollerin tesadüf mü yoksa yetenek mi sorusuna tokat gibi bir cevap vermişti Mario Jardel. Öyle bir golcü içgüdüsü vardı ki, ceza sahasının içerisinde neredeyse gol kaçırmıyordu. Kafasıyla, ayak içiyle, ayak dışıyla, göbeğiyle ve hatta poposuyla bile gol atmayı başaran enteresan bir golcüydü.

1996-97 sezonunda 30 gol,

1997-98 sezonunda 26 gol,

1998-99 sezonunda 34 gol,

1999-2000 sezonunda 37 gol atmayı başardı ve altın ayakkabının sahibi olmuştu.

Galatasaray’a 16 milyon Dolar karşılığında transfer olmuş ve helikopterle tesise getirilmişti. Avrupa’nın gol kralını alan UEFA Şampiyonu Galatasaray’da yüzler gülüyordu.

Galatasaray'a 16 milyon Dolar karşılığında transfer olmuş ve helikopterle tesise getirilmişti. Avrupa'nın gol kralını alan UEFA Şampiyonu Galatasaray'da yüzler gülüyordu.

Teknik direktör Mircea Lucescu’ydu. Fatih Terim gitmiş ama bir o kadar başarılı bir isim gelmişti. Jardel 16 milyon Dolar karşılığında alınmış fakat çok daha fazlasına satılabilirdi. Cem Uzan, Jardel transferini kendisinin yaptırdığını söylüyordu fakat kulübe yakın kaynaklar bu transferde Uzan’ın söylenildiği gibi Jardel’i almadığını belirtiyordu.

Kupa canavarı Real Madrid ile oynanan Süper Kupa maçında Jardel 2 gol atarak Galatasaray’ın 2. Avrupa Kupası’nı kazanmasını sağlıyordu. Ligin ilk 16 maçında 18 gol atmayı başaran enteresan bir golcüydü.

Kupa canavarı Real Madrid ile oynanan Süper Kupa maçında Jardel 2 gol atarak Galatasaray'ın 2. Avrupa Kupası'nı kazanmasını sağlıyordu. Ligin ilk 16 maçında 18 gol atmayı başaran enteresan bir golcüydü.

İşin garip tarafı Jardel leblebi gibi gol atıyordu fakat koşmuyor diye eleştiriliyordu. Mesela Jardel, asla ve asla Aykut Kocaman’ın takımında oynayamazdı. Sahada eli belinde geziyor fakat top ceza sahasında ona verilince ağlarla buluşturmayı çok kolay gösteriyordu.

Jardel Galatasaray’da leblebi gibi gol atıyordu fakat eşi Karen Türkiye’de mutsuzdu. Kendisi yerel bir Playboy yıldızı olan Karen Matzenbacher’ın işleri Portekiz’deydi. Jardel’in Türkiye’de oynamasını istemiyordu.

Jardel Galatasaray'da leblebi gibi gol atıyordu fakat eşi Karen Türkiye'de mutsuzdu. Kendisi yerel bir Playboy yıldızı olan Karen Matzenbacher'ın işleri Portekiz'deydi. Jardel'in Türkiye'de oynamasını istemiyordu.

Karen Matzenbacher ile evlenen Jardel eşine aşıktı. 2000 yılında Portekiz’de bir TV kanalıyla anlaşma yapmıştı ve spor programı sunmaya başlamıştı Karen. Jardel Türkiye’ye gidince programı iptal edilmişti.

Karen Matzenbacher ile evlenen Jardel eşine aşıktı. 2000 yılında Portekiz'de bir TV kanalıyla anlaşma yapmıştı ve spor programı sunmaya başlamıştı Karen. Jardel Türkiye'ye gidince programı iptal edilmişti.

Karen Türkiye’de yaşamak istemiyordu. Kulübün Jardel için tuttuğu villayı gördükten sonra ‘Jakuzisi küçük’ diyerek memnuniyetsizliğini dile getirmişti.

Karen Türkiye'de yaşamak istemiyordu. Kulübün Jardel için tuttuğu villayı gördükten sonra 'Jakuzisi küçük' diyerek memnuniyetsizliğini dile getirmişti.

Jardel’in kafası karışıktı. Ülkesine dönmek istiyordu. Takım arkadaşları da sorumsuz hareketlerinden dolayı rahatsızdı. Benfica’nın başkan adayı Jardel’i seçim sözü olarak vadetmişti. Jardel’in aklı Portekiz’deydi, yani Karen’de.

Jardel'in kafası karışıktı. Ülkesine dönmek istiyordu. Takım arkadaşları da sorumsuz hareketlerinden dolayı rahatsızdı. Benfica'nın başkan adayı Jardel'i seçim sözü olarak vadetmişti. Jardel'in aklı Portekiz'deydi, yani Karen'de.

Mario Jardel bir sene sonra Sporting Lizbon’a gitti. Cristiano Ronaldo’ya kafa vuruşu ve şut tekniğini geliştirmesi için bireysel çalışmalarına yardım etti.

Mario Jardel bir sene sonra Sporting Lizbon'a gitti. Cristiano Ronaldo'ya kafa vuruşu ve şut tekniğini geliştirmesi için bireysel çalışmalarına yardım etti.

Galatasaray Jardel’den 5.8 milyon Dolar gibi komik bir para ve Mpenza, Horvath ve Spehar gibi üç kazmayı da takasla takıma kazandırdılar. Bu futbolcular forma giymediği gibi kulübe açtıkları davayla tazminat da aldılar.

Galatasaray Jardel'den 5.8 milyon Dolar gibi komik bir para ve Mpenza, Horvath ve Spehar gibi üç kazmayı da takasla takıma kazandırdılar. Bu futbolcular forma giymediği gibi kulübe açtıkları davayla tazminat da aldılar.

Sporting’de kendisini tekrar kanıtlayan Jardel için işler iyi gidiyor gibi olacakken Karen ile ayrıldılar. Karen ile olan çocuklarını görememeye başladı ve Jardel’in çöküşü başladı.

Sporting'de kendisini tekrar kanıtlayan Jardel için işler iyi gidiyor gibi olacakken Karen ile ayrıldılar. Karen ile olan çocuklarını görememeye başladı ve Jardel'in çöküşü başladı.

Jardel hayata küstü, kendisine zararlı alışkanlıklar edindi. Tedavi gördü fakat dikiş tutturamadı. Hayatının aşkı başkasıyla evlenmişti ve çocuklarını göremiyordu.

Jardel hayata küstü, kendisine zararlı alışkanlıklar edindi. Tedavi gördü fakat dikiş tutturamadı. Hayatının aşkı başkasıyla evlenmişti ve çocuklarını göremiyordu.

Jardel’in kariyerinin nasıl tepetaklak gittiğine bakın. Adını duymadığımız takımlarda oynamaya başladı ve gittiği yerlerde tutunamıyordu.

Jardel'in kariyerinin nasıl tepetaklak gittiğine bakın. Adını duymadığımız takımlarda oynamaya başladı ve gittiği yerlerde tutunamıyordu.

Mario Jardel futbolu bıraktıktan sonra siyasete atıldı fakat milletvekilliği düşürüldü. Sebebi ise uyuşturucu ticareti, evrakta sahtecilik, çete kurma ve kamu kaynaklarını kötüye kullanmaktı.

Mario Jardel futbolu bıraktıktan sonra siyasete atıldı fakat milletvekilliği düşürüldü. Sebebi ise uyuşturucu ticareti, evrakta sahtecilik, çete kurma ve kamu kaynaklarını kötüye kullanmaktı.

Bir dönemin gol makinası artık kaçakçılık makinasına dönmüştü. Mario Jardel’in Instagram hesabına baktığınızda hala Galatasaray ile ilgili paylaşımlar yaptığını görürsünüz.

Bir dönemin gol makinası artık kaçakçılık makinasına dönmüştü. Mario Jardel'in Instagram hesabına baktığınızda hala Galatasaray ile ilgili paylaşımlar yaptığını görürsünüz.

Galatasaray taraftarının hoşuna gideceğini düşündüğü paylaşımlar yaparak Galatasaray’ın teknik direktörü olmak istediğini söylüyor.

Galatasaray taraftarının hoşuna gideceğini düşündüğü paylaşımlar yaparak Galatasaray'ın teknik direktörü olmak istediğini söylüyor.

Jardel, eski eşi Karen ile hiç tanışmamış olsa belki de bugün Ronaldo kadar dünya sahnesinde attığı gollerle konuşulacaktı fakat kaderi berbat Jardel için bu senaryolar sadece iyimser bir hayal olarak kaldı.

Jardel, eski eşi Karen ile hiç tanışmamış olsa belki de bugün Ronaldo kadar dünya sahnesinde attığı gollerle konuşulacaktı fakat kaderi berbat Jardel için bu senaryolar sadece iyimser bir hayal olarak kaldı.

Mr. Manager’in, ‘Efsane Futbolcunun Aşk Yüzünden Yok Oluşu’nu anlattığı video ile sizleri baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler.

22 Yıl Önce Bugün Tarih Bir Kere Yazıldı! Galatasaray UEFA kupası zaferinin hikayesi #17Mayıs2000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × two =

%d blogcu bunu beğendi: