Teknoloji

Mavi Ekran Hatası Tarih Oluyor! O artık siyah ekran hatası!

The Verge, Windows 11’in ‘mavi ekran hatası’ sayfasına ulaşmayı başardı. Bu sayede, Windows 11’de büyük bir değişiklik olacağı ortaya çıktı. Mavi Ekran Hatası Tarih Oluyor! O artık siyah ekran hatası! Mavi ekran hatası siyah ekran hatası oluyor…

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, birkaç haftadır yalnızca Windows 11 olarak isimlendirdiği yeni işletim sistemi ile gündemde. Kullanıcılar şu sıralar, bu işletim sisteminin neler sunduğunu ve Windows 10’a kıyasla nasıl bir performans sergilediğini anlamaya çalışıyorlar. Hal böyle olunca da zaman zaman Windows 11 ile ilgili önemli bir detaya şans eseri ulaşılabiliyor.

İnstagram Link Nasıl Paylaşılır? İnstagram Hikayelerde Link Paylaşma Herkese Geliyor!

Windows’un en can sıkıcı sorunlarından bir tanesinin mavi ekran hatası olduğunu hemen hepimiz biliriz. Kullanıcıların, yeri geldiğinde saatlerce çözüm aramasına yol açan bu hata, farklı nedenlerden kaynaklanabiliyor oluşu ile de kullanıcıları zora sokar. Bu hatanın Windows 11’de nasıl görüneceğini merak eden ve bu konuyu irdeleyen The Verge ise oldukça ilginç bir durumla karşılaştı. Görünen o ki Microsoft, Windows 11’de mavi ekranı tarihe gömecek.

Mavi ekran, Windows 11 ile siyah ekrana dönecek

Mavi Ekran Hatası Tarih Oluyor! O artık siyah ekran hatası!

The Verge tarafından yapılan keşfe göre mavi ekran, artık ‘siyah ekran’ olarak karşımıza çıkacak. Bu yenilik, hataların gösterildiği sayfanın 2016 yılından sonra ilk kez güncelleneceğini gözler önüne seriyor. Microsoft o yıllarda bu hata sayfasına QR kod ekleyerek, sorunlarla ilgili daha hızlı bir şekilde sonuç alınabilmesini sağlamıştı. Umuyoruz ki Windows 11, kullanıcıların bu sayfayla nadiren karşılaşacakları bir işletim sistemi olur…

Microsoft, Windows 11’in siyah renkli hata ekranı ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ayrıca, şirketin bu ekranda neden böyle bir değişiklik yaptığı da şimdilik belli değil. Ancak şirketin Windows 11’de büyük görünüm değişiklikleri yaptığını düşünürsek, bunun yalnızca modernize çalışmasının bir sonucu olarak görebiliriz. Eğer Microsoft bu konuyla ilgili bir açıklama yaparsa, sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Mavi ekran hatası siyah ekran hatası oluyor… Siyah ekran hatası çözümünü ararken artık kafamı nerelere vururuz bilemiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × 3 =

%d blogcu bunu beğendi: