Haberler

Mehmet Aydın’ın Yaptığı Toplam Vurgun! Tosuncuk kaç para dolandırdı?

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın verdiği ifade ile ilgili yeni detaylar açığa çıktı. İşte Mehmet Aydın’ın yaptığı toplam vurgun! Tosuncuk kaç para dolandırdı? Edinilen bilgilere göre Çiftlik Bank’ın kar döngüsü, raporlarda yer alan 2 milyar 971 milyon liranın katbekat üzerindeymiş. Ayrıca Aydın, vatandaştan 1,5 milyar TL civarında para toplamış.

Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık olaylarından bir tanesine imza atan, 2 yıl civarında kaçak olarak gezdikten sonra kendi isteğiyle teslim olan Mehmet Aydın ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Haber kaynakları, Aydın’ın kolluk kuvvetlerine verdiği ifadenin yeni detaylarına ulaştılar. Edinilen bilgiler, Tosuncuk lakaplı Aydın’ın vatandaştan topladığı ve Bitcoin’den kazandığı parayı ortaya çıkardı.

Çiftlik Bank isimli oluşumun mucidi olduğunu söyleyen Tosuncuk’un iddiasına göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çiftlik Bank ile ilgili hatalı hesaplamalar yapmış. Raporlarda yer alan 1 milyar 139 milyon lira toplandığına dair verilerin yanlış olduğunu söyleyen Aydın, toplanan paranın 1 milyar 500 milyon TL civarında olduğunu ifade ediyor. Vatandaştan topladığı parayı Bitcoin’e yatırdığından bahseden Tosuncuk, bu paranın 10 katına çıktığını beyan ediyor. Tosuncuk kaç para dolandırdı?

Çiftlik Bank Kurucusu “Tosuncuk” Mehmet Aydın Neden Teslim Oldu? İşte nedenleri!

Çiftlik Bank’ın toplam kar döngüsü, 2 milyar 971 milyon liranın kat kat üzerindeymiş

Mehmet Aydın'ın Yaptığı Toplam Vurgun! Tosuncuk kaç para dolandırdı?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun hazırladığı bir raporda yer alan ve “Çiftlik Bank’ın toplam kar döngüsünün 2 milyar 971 milyon liranın üzerinde” olduğunu söyleyen ibarenin de hatalı olduğunu ifade eden Mehmet Aydın, elde edilen karın bu rakamdan kat kat fazla olduğunu söylüyor. Sorgulandığı dönemlerde mağdurların parasının ödenebileceğini söylediği ortaya çıkan Aydın, anlaşılan o ki teslim olurken tam da bu paraya güveniyordu.

Yetkililer, Çiftlik Bank davasında 322 milyon 642 bin liralık açık olduğunu tespit ettiler. Bu paranın nereye gittiği ve ne amaçla kullanıldığını da anlatan Tosuncuk, açıklamalarında da bu tutarın düşük kaldığını, çıkması gereken paranın çok daha fazla olduğunu ifade etmiş. Mehmet Aydın, bu parayı Türkiye ve diğer ülkelerde Bitcoin sistemleri kurmak ve madencilik yapmak için harcamış. Ancak bu giderler, kayıtlara geçmemiş ve bu yüzden de doğru tespit yapılamamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × 4 =

%d blogcu bunu beğendi: