TeknolojiPolitik

Meral Akşener Dota ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün gerçekleşen parti toplantısında e-spora yönelik açıklamalarda bulundu. Akşener, İYİ Parti iktidara geldiği anda e-spor yapısını güçlendireceklerini ve profesyonel anlamda e-sporcu yetiştireceklerini dile getirdi. Meral Akşener Dota ile İlgili Açıklamalarda Bulundu.

Türkiye’de farklı partilerde yer alan siyasi isimler, gençleri desteklediğini ve onların dilinden konuştuklarını göstermek amacıyla son zamanlarda fazlasıyla e-spor hakkında açıklamalarda bulunmaya başladı. Hatırlayacak olursanız bu kervanı başlatan ilk isimlerden birisi, ünlü Twitch yayıncısının yayınına katılan  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tı.

Bu isimlerin arasına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dahil oldu. Ülkemizdeki e-spor altyapısının internet başta olmak üzere güçlendirilmesi gerektiğini belirten başkan, parti toplantısında “Dota 10 kişinin oynadığı ve Korelilerin kazandığı oyundur’ klişesini gömeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Pes 2022 Ücretsiz Mi Olacak?

“e-sporcu yetiştirebilmemiz için, düzgün bir altyapıya ve mevzuata ihtiyacımız var”

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin kalkınmasında yarar sağlayacak projesi Artagan’ı duyuran Akşener, bugün yapılan toplantıda ülkemizde gittikçe değer kazanan e-spor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akşener, ülkemizde profesyonel anlamda e-sporcu yetişebilmesi için düzgün bir altyapı olması gerektiğini vurgularken, devlet tarafından bu altyapıya yönelik herhangi bir çalışma yürütülmediğinin altını çizdi. 

Akşener’in açıklamasının gündeminde, e-sporun yanında bir de dünyanın en popüler MOBA oyunlarından Dota yer aldı. Türk e-sporcuların da en az Koreliler kadar İYİ Dota oynayabileceğini belirten Akşener, iktidara İYİ Parti geldiği takdirde bu klişenin ortadan kaldırılacağını dile getirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı’nın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı; 

“E-spor, artık yalnızca bilgisayar oynamaktan ibaret değil. Dünya çapında 500 milyon izleyiciye ulaşan, ve milyarlarca dolarlık bir endüstrinin parçası olan, devasa bir spor organizasyonu. Profesyonel anlamda e-sporcu yetiştirebilmemiz için, düzgün bir altyapıya ve mevzuata ihtiyacımız var.  İYİ Parti iktidarında Dota 10 kişinin oynadığı ve sonunda Korelilerin kazandığı bir oyundur klişesini gömeceğiz.”

Meral Akşener Dota açıklamalarını siz nasıl değerlendirdiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × one =

%d blogcu bunu beğendi: