Spor

Muz Orta | Spor Medyasında KAOS (Rıdvan Dilmen, Rasim Ozan Kütahyalı, İbrahim Seten, Fatih Altaylı, Ersin Düzen, Ercan Taner, Emre Bol, Evren Turhan)

Bu hafta futbol yok, yorumlanacak herhangi bir şey de yok. Spor medyasında kaos var. 20 Eylül Pazar günü başlayan tartışmalar 21 Eylül Pazartesi gece alevlendi. Ntv yorumcusu Rıdvan Dilmen açtı ağzını yumdu gözünü…

Aslında her şey Rıdvan Dilmen’e yöneltilen suçlamalar ile başladığı düşünülüyor. Ama olaylar 1998 yılında başlayıp sırasıyla 2000 yılı, 2011 3 Temmuz süreci ve 15 Temmuz 2016 darbesiyle devam eden bir süreç. Fetö ile kısmı yazımızın en sonuna bırakacağız. Şimdi 20 Eylül 2020 gecesine gidelim…

Rıdvan Dilmen – Serdar Tatlı – Mhk İddiaları

Geçtiğimiz günler de, yakın arkadaşı olduğu bilinen, Serdar Tatlı’yı MHK’nin başına Rıdvan Dilmen getirildiği öne sürülmüş ve Rıdvan Dilmen buna bir sonra ki programda kanıtlarla gelip açıklama yapacağını belirtmişti. Ve o açıklamalar geldi…

Öncelikle Rıdvan Dilmen tüm bu iddiaları ret etti bunu belirtelim. Bizde bu konuda Rıdvan Dilmen’in böyle bir şey yapacağını düşünüyor yada öyle gücü olduğunu düşünmüyoruz. Ama her şey bundan sonra başladı.

Rıdvan Dilmen spor medyasını topa tuttu. Başta Rasim Ozan Kütahya ‘lı ve İbrahim Seten ‘i FETÖ ‘nun yanında yer almak ile suçlarken Mehmet Ayan ve birçok spor yazarı da bu suçlamalardan nasibini aldı. Ayrıca İbrahim Seten ‘i TFF ‘de aktif rol almakla suçlarken, Fatih Terim ‘i milli takımdan kovdurup, Şenol Güneş ‘i Beşiktaş ‘la arasını bozup milli takıma getiren kişi olarak İbrahim Seten ‘i gösterdi. Ama Fetö iddialarında bulunurken, belgeli ve kanıtlıydı. Rıdvan Dilmen ayrıca Beyaz Tv ‘yi, Osman Gökçek ‘i ve Melih Gökçek ‘i eski Fetö üyesi olmakla suçladı.

Tüm bu iddialara İbrahim Seten’ den yanıt geldi. Şimdi ne olacağı hala belirsiz. Bu olaylar mahkemede devam eder.

Fatih Altaylı – Ersin Düzen Gerginliği

Rıdvan Dilmen olayları devam ederken, Fatih Altaylı başka bir iddia ile ortaya çıktı. Fatih Altaylı, Ersin Düzen ‘in aylık TRT ‘den 400bin TL + 100bin TL de TFF ‘den aldığını iddia etti. Ersin Düzen bu iddiaları red ederken, hiç bir TV sunucusunun bu rakamları alamadığı söyledi. İşte Ersin Düzen’ in açıklamaları…

Olaylar böyle devam ederken NTVSPOR ‘dan eski arkadaşı olan Ercan Taner aniden çıkış yaptı, tweetler atmaya başladı. Herkes ilk başta Ercan Taner’ in hesabını çalındığını düşünürken gerçek sonradan anlaşıldı.

Ancak Ercan Taner durmak bilmiyordu. Telefonla Fatih Altaylı’ ya ulaşmaya çalıştı. Fatih Altaylı canlı yayında Ercan Taner ‘in cep numarasını ifşa etti. Ercan Taner ilk başta Fatih Altaylı ‘dan yanlış anlaşılma için özür diledi ancak telefonunun ifşa olduğu fark edince çılgına döndü ve Twitter hesabından Fatih Altaylı ‘nın telefon numarasını ifşa etti.

Emre Bol – Evren Turhan

Emre Bol ile Evren Turhan canlı yayında tartıştı. Evren Turhan bir daha Emre Bol ile yayına çıkmayacağını söyledi.

Evren Turhan yayını terk etti.

Tüm Bunlar Olurken Beyaz Tv

Dün akşam adeta paralel evreni yaşadık. Ortalık inanılmaz karışmışken, Türkiye ‘nin en kaoslu, kaos sever futbol programı Beyaz Futbol (Derin Futbol) ‘da futbol konuşulmaya çalışılıyordu. Ertem Şener “bu akşam spor medyası” diye komik bir video yayınlarken bile Rasim Ozan, “Erteğğğm blokları arası geçişleri konuşalımmm bunları değil” diye dalga geçiyordu tüm spor medyasında. Ayrıca Fenerbahçe maçının ısı haritası diye, Türkiye’nin koronavirüs haritasını yorumladılar.

Peki nedir bu futbol, siyaset ve fetö üçgeni?

1998 yılında Fetö ‘nün ilk futbol kurbanı rahmetli sayın Süleyman Seba olmuştu. Süleyman Seba, Fetö ile mücadele eden ilk kişilerden biridir. Fetö büyük camiiyaların içine sızıp onları arkasına alarak büyük oluşumlar gerçekleştirmeyi hedeflemiştir. Daha sonlarında bütün büyük kulüplere sıza Fetö çoğu zaman aktif rol alamamıştır. Peki siyasiler neden futbolla ilgili? Cevabı çok basit… Kitleler. Çok fazla kitle.

Türk sporunda neler olacağını hep beraber göreceğiz. Belki de bunlar iyi günlerimiz…

iPhone 12 Neden tanıtılmadı? Apple Event ‘e Genel Bakış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × two =

%d blogcu bunu beğendi: