HaberlerSpor

Muz Orta | Spora Coravirüs Engeli

Can sıkıcı bir durumdan dolayı uzun süredir Muz Orta ‘ya içerik üretemiyoruz. Coronavirus ( Covid-19 ) salgını tüm dünyada etkisini göstermekte ve ülkemizde de hızla yayılmakta. Bu yüzden dünya genelinde büyük tüm spor organizasyonları ertelendi, askıya alındı hatta belki de bazı ligler şuan ki durumda tescillenecek veya iptal olacak. İşte bizde tam bu yüzden spor içeriği üretmekte zorlanıyoruz. Belki ilerleyen günlerde Karayip ligi, Belarus ligi, Haiti ligi hakkında yazarız.

Ligler Ne Zaman Başlayacak?

Dünya genelinde askıya alınan spor organizasyonlarına biz göz atalım ve kendi yorum ve tahminlerimizi yapalım istedik.

2020 Tokyo Olimpiyatları : Tokyo 2020, en son ertelenen spor organizasyonu oldu. Şuan için belirlenen tarih 2021 yazı.

Euro 2020 : Aynı Tokyo 2020 gibi Euro 2020 ‘de 2021 yazında yapılması planlanıyor. Böyle bir ortamda belki sevinmek olmaz ama şuan sakat futbolcularımız iyileşeceğini düşünürsek, organizasyonun 2021 yılına ertelenmesi en çok bize yaradı diyebiliriz.

Uefa Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi : UEFA organizasyonlarının tamamı iptal olmuş durumda. Hatta Uefa’ya bağlı liglerde ertelenmiş durumda. Kuvvetle muhtemelen bu coronavirus olayı geçince, UEFA federasyonlarla masaya oturup sonrasında karar alacaktır. Bizim tahminimiz, devam etmeyecek olan ligler olsa bile bu iki büyük şampiyona yazın devam edecektir.

THY Euroleague : Kulisler de, maçların tek bir şehirde ve seyircisiz oynanacağı konuşuluyor. Bu durumda bile en erken Nisan sonu öngörülüyor. Ancak, takımlarda coronaviruse yakalanan birçok sporcu var, bu koşullarda da bu olay çok iyimser gözüküyor. Haziran’ ı bulabilir diye ön görüyoruz.

Türkiye Süper Ligi : Süper ligde ertelenen ligler arasında. Tam bir muamma ortalık ne bir bilgi ne bir şey var. Herkes bir şeyler konuşuyor. Süper lig tamamen plansız programsız iptal edildiği her halinden belli. Türkiye için öngörüde bulunmak çok zor. Burası Türkiye, yarın play-off oynansa kimse şaşırmaz.

İngiltere Premier League : Belkide ligler içinde durumu biraz daha rahat olan bir lig çünkü Liverpool çok rahat bir şekilde şampiyonluğa gidiyordu. Ancak düşme hattı, avrupaya gidicek takımlarda düşünüldüğünde İngilizlerin de işi zor gözüküyor. Liverpool açısında bakınca işe ortada çok trajikomik bir durum var, yıllar sonra şampiyonluğa gitmekte olan bir Liverpool varken, lig bir anda iptal tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

İtalya Seria A : Virüs’ ün Avrupa’daki üssü olan İtalyanların futbol düşünecek halleri yok. Biz ligin durumundan dolayı ve corona virüsünün en yoğun gözlemlendiği ülke olduğundan dolayı ligin oynanmamış sayılıp iptal edileceğini düşünüyoruz.

İspanya La Liga : İspanya’da da durum İtalya’dakinden farksız. Virüs İspanya’ya da çok hızlı yayıldı. Hatta, virüsün İspanya’ ya gelişinin bile İtalyanlar olduğu konuşuluyor. (Valencia-Atalanta maçı). Böyle bir ortamda La Liga içinde bir yorum yapmak zor. Ama biz yine La Liga’nın iptal olacağını düşünüyoruz.

Fransa Ligi : Fransa’da coronavirüsten yoğun etkilenen ülkelerden biri. Ancak ligin durumunu göz önünde bulundurunca, Fransızların da futbolu çok umursadığını düşünmüyoruz. Fransa’da bizce lig şuan ki puan durumundan tescil edilecektir.

Almanya Bundesliga : Almanlar, bu virüsü en başından önemsediler. Önlemleri sıkı bir şekilde uyguladılar. Halk kendi karantinasını çok düzgün bir şekilde uyguladı. Almanya Bundesliga’da çok heyecanlı geçmekteydi. Avrupada virüsü ilk atlatacak ülkelerden birinin Almanya olacağını düşündüğümüz için, Bundesliga’ nın Mayıs ayın gibi yeniden başlayacağını düşünüyoruz.

Coronavirüsten bir çok sporcu etkilendi.

Coronavirüsten bir çok sporcu ve spor insanı etkilendi. Ve biz sizler için bu spor insanlarının bazılarından oluşan bir liste derledik.

Fatih Terim : Durumu iyi olduğu söyleniyor.

Abdürrahim Albayrak : Durumu iyi olduğu söyleniyor.

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı : Fenerbahçe basketbol takımından birkaç oyuncu ve teknik kadrodan birkaç kişinin virüs testlerinin pozitif çıktığı Fenerbahçe yönetimi tarafından açıklandı. İsim verilmedi.

Fenerbahçe Futbol Takımı : Fenerbahçe futbol takımından bir oyuncunun ve bir sağlıkçının coronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Dybala ve Sevgilisi ( Juventus )

Fellaini (Çin)

Kevin Durant ( NBA )

Mangala ( Valencia )

Daniele Rugani ( Juventus )

Mikel Arteta ( Arsenal Teknik Direktörü )

Ayrıca coronavirüs hakkında yazdığımız yazıyı bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: