Kültür-SanatTeknoloji

Netflix’in Futbol Dizisi The English Game Hakkında Bilgi ve İzleyici Yorumları

Uzun zamandır merakla beklenen The English Game dizisi Netflix’te yayınlandı. Futbol tarihini mevzu edinen dizi adından sıkça söz ettirecek. İşte Netflix’in yeni dizisi The English Game hakkında bilgiler ve izleyici yorumları…

Futbol’un Tarihini Anlatan Netflix Orijinal Yapımı The English Game Dizi İncelemesi

1800’lü yıllarda ortaya çıkan ve yüz yıldan fazla bir süredir insanların hayatına renk katan “Futbol” oyununun tarihine kaynaklık eden dizi Netflix’te yayınlandı. Hikayesi reel olaylara dayanan The English Game dizisi minimum futbol maçları kadar izleyicilerini heyecanlandıran bir yapım. 6 bölümlük ilk sezonuyla büyük beğeni kazanan The English Game dizisinin ana merkezinde sınıf ayrımlarını ve yaşamın zıt tarafında yer alan insanları bu harika sporun etrafında bir araya getirmek fikri yer almıştır. İşte Netflix’in merakla beklenen futbol tarihini özetleyen dizisi The English Game hakkındaki bilinmesi gerekenler ve seyirci yorumları…

1. Netflix Orijinal yapımı The English Game dünyanın en oldukça yandaş kitlesine sahip spor dalı olan Futbol’un tarihini ve tarihsel gelişimini anlatmaktadır. Dizi senaryosu gerçek olaylara dayanmakta olup bu benzeri olmayan oyunun ortaya çıkış periyodunu ve sebebini birebir ortaya koymuştur.

netflix
2. 1800’lü yıllarda buluş edilen futbol oyunu hem izleyenler için bununla birlikte oynayanlar için bir hayli eğlenceli bir spor dalı olmuştur. İnsanları birleştiren ve bir araya getiren Futbol yardımıyla derslik ayrımlarının gerek tribünde gerek se saha içerisinde ortadan kalktığını dizi içinde adeta yaşayarak görüyoruz.

netflix
3. Dünyanın en popüler ve en fazlaca takip edeni olan bu spor dalının geldiği seviyeyi nereden ve nasıl ortaya çıktığını öğreneceğimiz The English Game dizisinde ancak beyefendilerin sporu olarak görülen futbolun sınıf ayrımının zıt kutbunda bulunan iki futbolcunun anlaşmasıyla halka mal edilmesi anlatılmaktadır.

netflix

4. Julian Fellowes, Tony Charles ve Oliver Cotton tarafında ortaya konulan The English Game dizisi ile futbolseverler bu sporun getirdiği kültürü daha iyi anlayacak ve artık futbolu daha fazlaca sevecekler.

netflix
5. Oyuncu kadrosunda Edward Holcroft, Kevin Guthrie ve Charlotte Hope’nin yer almış olduğu The English Game dizisinde genç aktör Edward Holcroft’un adeta yıldızlaştığını da söylemek gerekiyor.

netflix
6. Bir devre filmi olan The English Game dizisinde prodüksiyonun ve kıyafetlerinde bir fazlaca özenilerek ortaya koyulduğu görülüyor. Kusursuz hikayesi ile Netflix’te popüler olan The English Game dizisi ile futbolun birleştirici gücünü de görüyoruz.

Netflix

7. Futbolseverler için ne olursa olsun izlenmesini önerdiğimiz dizinin çekimleri ve oyuncu eğitimleri için Manchester United futbol kulübünün tesisleri kullanılmıştır. The Emglish Game dizisi IMDb’de almış olduğu 7.8’lik puan ile kaliteli bir imal bulunduğunu kanıtlıyor.

netflix

Netflix’in Futbol Dizisi The English Game Hakkında İzleyici Yorumları

İzleyici 1:

Netflix’in daha ilkin yayınladığı futbol belgeselleri gibi tamamen futbola odaklanmayan insan ilişkilerindeki duyguyu da iyi aktaran kaliteli bir takım olmuş. Ben fazlaca keyif aldım. Eski İngiliz ortamlarını sevenler, erkekler/kadınlar nasıl giyinsin işte böyle giyinsinciler de bu diziyi severler. Hatta futboldan haz etmeyenler bile sever.

İzleyici 2:

Profesyonel futbola giden yolda mühim bir dönemi hikayeleştiren çok büyük dizi. Özellikle son kısmı o şekilde güzeldi ki içim futbol oynama aşkıyla yandı tutuştu; futbolun o tutkusunu, heyecanını bizlere gerçekten yaşattılar.

İzleyici 3:

Futbolla iç içe geçen derslik farklılıklarını, yaşam mücadelesini, endüstriyelleşmenin toplumun farklı kesimlerine olan değişik etkilerini görkemli bir biçimde özetleyen Netflix dizisi. Dönemin atmosferi oldukça iyi yansıtılmış. Oyunculuklar, öykü ve çekimler fazlaca başarıya ulaşmış.

İzleyici 4:

Netflix’in 6 bölümlük muhteşem Britanya dizisi. Konusu İngiltere’de futbolun doğuşu olsa da hayata dair birçok şeyi de içeriyor. Futbolun İngiliz zenginlerinin kendi zevkleri için oynadığı ve kurallarını kendi yaşam tarzlarına göre koyduğu bir oyun iken işçi sınıfının da bu oyunun nasıl bir parçası bulunduğunu bizlere oldukça güzel aktarmışlar. Çekimler, kostümler, oyuncular çok önemli. Netflix’in harbiden beğenerek izlediğim birkaç dizisinden biri oldu.

İzleyici 5:

Futbol, İngiltere ve devre dizisi sevenlerin bayıla bayıla izleyeceği oldukça güzel dizi. 2 günde yedim bitirdim diziyi. Futbol ana konulu olmakla beraber 19. asır İngiltere’sindeki sınıf farklılıkları, burjuvazinin vahşiliği, işçi sınıfının günlük yaşantısı ve ekonomik zorlukları vb. Birçok konuyu, futbolla oldukca güzel bağdaştırarak anlatmışlar. Keşke daha uzun olsa yada devam etse.

İzleyici 6:

Çok beğendiğim mini dönem dizisi. Futbolu seven insanların da diziyi seveceğini düşünüyorum. Bu oyunun nerelerden nerelere geldiğini görür görmez insan talep eder istemez şaşırıyor. Ayrıca dizideki oyunculuklar gayet iyi, kostümler şahane, çekimler ise futbol maçları haricinde oldukça güzel.

İzleyici 7:

Futbolun asla ancak futboldan ibaret olmadığını anlatan dönem dizisi. Dizi ‘futbola insanoğlu niçin bu kadar anlam yüklüyor?’ sorusunun cevabını arasında barındırıyor. Bill Shankly’nin dediği benzer biçimde ‘futbol yaşam memat meselesi değildir, oldukça daha ötesidir.’

İzleyici 8:

Dönemin işçi sınıfı futbolu bu kadar sahiplenmeseydi belki bugün golf benzer biçimde varlıklı eğlencesi olacaktı. Aradan 150 sene geçmesine karşın futbol denildiğinde hissedilenler hala aynı, coşku hala aynı.

İzleyici 9:

Futbola hasret kaldığımız şu dönemlerde ilaç gibi gelen dizi. O döneme müsait giysileri ve dizinin müziklerini oldukca beğendim son bölümdeki maçta ve olanlarda duygulanmamak elde değildi. Bağımlı derecesinde futbol bilgim olmasına karşın daha ilkin adını bile duymadığım bu insanları tanımak ve bağ kurmak gerçekten inanılmazdı. Arthur Kinnaird uzun zamandır gördüğüm en iyi dizi karakterlerinden. Futbola ilgisi olmayanlar da izleyebilir oldukca beğendim.

İzleyici 10:

Futbolun geçirdiği evrimin ilk aşamalarını yayınlayan diziyi iki günde bitirdim. Dönem dizileri her vakit ilgimi çekti. Özellikle İngiltere’de geçiyorsa. Tarihi mekanlar, konuşulan aksan… tamamı güzel. Az ilkin bitirdim fakat keşke daha uzun olsaydı diye de iç geçirdim. Amatör ruhla yoğrulan futboldan akıl almaz paraların, bahislerin, şikelerin döndüğü bir futbola. Ne acı. Şimdi her şey “tamamen duygusal.”

Netflix Yeni Dizisi The English Game Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri
The English Game dizisinde rol alan oyuncuları ve ana karakterleri sizlere tanıtıyoruz. İşte karakterler ve oyuncular ile alakalı bilinmesi gereken bilgiler.

Edward Holcroft – Arthur Kinnaird
netflix

Vampir Akademisi ve Kingsman: Gizli servis filmlerinden tanıdığımız başarıya ulaşmış aktör Edward Holcroft The English Game Dizisinin başrolünde yer almış ve ortaya koyduğu harika oyunculuk performansı ile hem seyircileri şaşırtmış hem de diziye mükemmeliyet kazandırmıştır. Edward Holcroft’un yaşam verdiği Arthur Kinnaird ise zenginliğini ve popülerliğini bir kenara bırakarak futbolun birleştirici enerjisini kullanmak ve derslik ayrımını ortadan kaldırmak için elinden geleni meydana getiren bir futbolcudur.

Kevin Guthrie – Fergus Suter
netflix

Dunkirk ve Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Yaşar filmleriyle sinema dünyasına adını duyuran Kevin Guthrie başarılı oyunculuğunu The English Game dizisinde de adeta konuşturuyor. Dizide Kevin Guthrie dizinin ana karakteri Fergus Suter rolüne yaşam vermiştir. Fergus Suter karakteri ise futbolun yaygınlaşması için çalışan tam bir futbol efsanesidir.

%d blogcu bunu beğendi: