Kültür-Sanat

Netflix, Eylül Ayı İçerikleri

Vaktini bir şeyler izleyerek geçirmeyi sevenler için mükemmel bir ay daha bizleri bekliyor. Belli ki Eylül ayında da Netflix harika dizi, film ve belgesellerle bizleri doyurucak.

Bakalım Netflix, Eylül ayında hangi diziler yayımlayacak, hangi sevilen film ve belgeseller Netflix’te gösterime girecek?

21. Capernaum / Netflix Lisanslı İçerik / 1 Eylül

Capernaum / Netflix Lisanslı İçerik / 1 Eylül
Lübnan & Fransa ortak yapımı dram filmi, Lübnanlı bir çocuk olan Zain’in hikayesini anlatıyor. Film, Zain’in sıradan bir küçük çocuktan, kendisini istismar eden ailesine baş kaldırıp kaçan, zekası ve pratikliği ile sokaklardaki yaşam savaşından galip çıkan ve kendisine yapılan haksızlığın karşısında dimdik duran, 12 yaşındaki genç bir delikanlıya dönüşümünü gözler önüne seriyor. Bu süreçte Zain hayat mücadelesi veriyor, Etiyopyalı mülteci Rahil ve onun bebeği Yonas’a göz kulak oluyor, şiddet suçundan hapse giriyor ve en sonunda mahkemede adalet arıyor.

20. Rick and Morty: 5. Sezon / Netflix Lisanslı İçerik / 12 Eylül

Rick and Morty: 5. Sezon / Netflix Lisanslı İçerik / 12 Eylül
Parlak zekalı fakat alkolik bilim insanı Rick ve huysuz torunu Morty’nin alternatif dünyalara yaptığı yolculukları konu alan Rick and Morty, beşinci sezonuyla geri dönüyor.

19. Kozmik Kid / 2. Sezon / 7 Eylül

Jo gerçek bir lider olmanın ne demek olduğunu öğrenirken Yerel Kahramanlar, kalan Güç Taşları’nı bulup galaksiyi kurtarmak için bir uzay macerasına atılır.

18. Perde Arkası: Kırılma Noktası – Untold: Breaking Point / Netflix Orijinal Belgeseli / 7 Eylül

Amerikalı tenisçi Mardy Fish, ülkesinin bu spordaki başarısını sürdürmesi için üzerinde baskı hissedince tüm hayatını değiştiren ruhsal sorunlarla karşı karşıya kalır.

17. Kan Kardeşler: Malcolm X ve Muhammed Ali / Netflix Orijinal Belgeseli / 9 Eylül

Şans eseri başlayan dostlukları trajik şekilde sona eren Malcolm X ile Muhammed Ali arasındaki olağanüstü bağ, güvensizlik ve değişen ideallerin ağırlığına yenik düşer.

16. Schumacher / Netflix Orijinal Belgeseli / 15 Eylül

Schumacher / Netflix Orijinal Belgeseli / 15 Eylül
Müthiş tespitler içeren bu belgeselde, cesur ve meydan okuyan kişiliği sayesinde Formula 1 efsanesi hâline gelen Michael Schumacher’ın hayatı anlatılıyor.

15. The Stronghold / Netflix Orijinal Filmi / 17 Eylül

The Stronghold / Netflix Orijinal Filmi / 17 Eylül
Küçük suçluları kovalamaktan bıkan üç Marsilyalı polis, bir uyuşturucu ağını çökertme şansı yakalar ama bir muhbirin sıra dışı talebi onları sınırları aşmaya zorlar.

14. Intrusion / Netflix Orijinal Filmi / 22 Eylül

Hayallerindeki eve yeni taşınan bir çiftin yaşadığı ölümcül baskının ardından travma geçiren kadın, cevaplar bulmaya çalışırken asıl tehlikenin yeni başladığını öğrenir.

13. Nightbooks / Netflix Orijinal Filmi / 15 Eylül

Nightbooks / Netflix Orijinal Filmi / 15 Eylül
Korku hikâyeleri meraklısı Alex, her gece tüyler ürpertici bir masal anlatmazsa kötü kalpli bir cadının sihirli dairesinde yeni arkadaşıyla sonsuza dek mahsur kalacaktır.

12. The Starling / Netflix Orijinal Filmi / 24 Eylül

Yaşadığı kaybın ardından hayata yeniden tutunmaya çalışan bir kadın, bahçesini ele geçiren inatçı bir kuşla ve kendini toparlamakta zorlanan eşiyle uğraşır.

11. Worth / Netflix Orijinal Filmi / 3 Eylül

Worth / Netflix Orijinal Filmi / 3 Eylül
Gerçek olaylardan uyarlanan bu filmde, 11 Eylül saldırılarının ardından bir avukat, yitirilen yaşamlara bedel biçmeye çalışırken duygusal bir hesaplaşmayla karşı karşıya kalır.

10. Kate / Netflix Orijinal Filmi / 10 Eylül

Kate / Netflix Orijinal Filmi / 10 Eylül
Tokyo’da çalışan acımasız bir suikastçı, son işinde ölümcül şekilde zehirlenir. Ölüm emrini kimin verdiğini bulup intikamını almak içinse 24 saatten az zamanı vardır.

9. Nailed It! / 6. Sezon / 15 Eylül

Nailed It!  / 6. Sezon / 15 Eylül
Kötü yemekleriyle ünlü sıradan aşçılar, para ödülünü kazanmak için yenebilir sanat eserlerini yeniden yaratıyor. Biraz reality yarışma programı biraz rezalet sizleri bekliyor. Gözlerinizi ekrandan ayıramayacaksınız.

8. On the Verge / Yeni Dizi / 7 Eylül

On the Verge / Yeni Dizi / 7 Eylül
Birbirlerinden oldukça farklı yaşamlar süren dört kadın, salgın öncesi Los Angeles’ında orta yaş kriziyle boğuşurken aşk ve iş hayatlarında yeni maceralara yelken açar.

7. The Chestnut Man / Yeni Dizi / 29 Eylül

The Chestnut Man / Yeni Dizi / 29 Eylül
Büyük ilgi gören romandan uyarlanan bu dizide genç bir kadın, Kopenhag’daki bir parkta vahşice katledilmiş hâlde bulunur. Üzerinde kestaneden yapılmış bir oyuncak bebek asılıdır.

6. Midnight Mass / Yeni Dizi / 24 Eylül

Midnight Mass / Yeni Dizi / 24 Eylül
Bir cemaat, gizemli bir rahibin gelişinin ardından mucizevi olaylar yaşar ve korkutucu alametlerle karşılaşır. Tepedeki Ev’in yaratıcısından rüyalarınızı kabusa dönüştürecek yeni bir dizi geliyor.

5. Lucifer / 6. ve Son Sezon / 10 Eylül

Lucifer / 6. ve Son Sezon / 10 Eylül
Lucifer büyük terfiyi aldı, ama acaba bu işi gerçekten istiyor mu? Chloe dedektiflik işini bırakmaya hazırlanırken, Amenadiel ise Los Angeles Emniyeti’ne katılıyor.

4. Into the Night / 2. Sezon / 8 Eylül

Into the Night / 2. Sezon / 8 Eylül
Yer altının derinliklerinde kendilerine bir sığınak bulan yolcular, yeni krizlerle ve onlara ev sahipliği yapan askerlerle aralarında tırmanan gerilimle uğraşır.

3. Sex Education / 3. Sezon / 17 Eylül

Sex Education / 3. Sezon / 17 Eylül
Moordale, seks okulu olarak kulaktan kulağa yayılırken yeni okul müdürü deli dolu öğrencileri kontrol etmeye; Otis ise gizli ilişkisini saklamaya çalışır.

2. La Casa de Papel / 5. Kısım: İlk Beş Bölüm / 3 Eylül

La Casa de Papel / 5. Kısım: İlk Beş Bölüm / 3 Eylül
Ekip 100 saatten uzun süredir İspanya Merkez Bankası’ndadır ve Profesör kapana kısılmıştır. Üstelik bunlar yetmezmiş gibi artık karşılarında bir ordu vardır.

1. Aşk 101 / 2. Sezon / 30 Eylül

Aşk 101 / 2. Sezon / 30 Eylül
90’ların İstanbul’unda yaşayan gençlerin hayatın zorluklarını, kendilerini ve aşk acısını keşfetmesini konu alan Aşk 101, ikinci sezonuyla geri dönüyor. İkinci sezonda Osman ilk kez aşık olur. Işık Sinan’ı hayata döndürmeye çalışırken, Eda ve Kerem ise kendi seçimleri ve ilişkileri arasında sıkışıp kalmıştır.
Netflix, Manifest Dizisini Satın Aldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen − three =

%d blogcu bunu beğendi: