Kültür-Sanat

Netflix, Manifest Dizisini Satın Aldı!

Netflix, Manifest dizisinin haklarını satın aldı! Reytingleri düştüğü için iptal olan dizileri satın alıp devam ettirmesiyle ünlü Netflix, NBC yapımı bir projeyi bünyesine kattı.

200 milyondan fazla abone sayısı bulunan Netflix, bilim-kurgudan dramaya birçok türde içeriğe ev sahipliği yapıyor. Dünya çapında belli bir ün kazanmış sinema filmlerini ve televizyon dizilerini bünyesine katmanın yanı sıra, yürütücü yapımcılığını üstlendiği orijinal içerikler de üretiyor. Ancak Netflix’in bir özelliği daha var: iptal edilen yapımları satın alıp devam ettirmesi.

Şu anda platformun en çok izlenen dizileri arasında bulunan La Casa De Papel, reytinglerde başarı yakalayamaması nedeniyle iptal edilmiş bir İspanyol dizisiydi. Keza FOX’un üçüncü sezondan sonra rafa kaldırdığı Lucifer de LCDP ile aynı kaderi paylaşmıştı. Netflix yine benzer bir hamle yaptı, NBC televizyonunun popüler yapımlarından birini tarihin tozlu sayfalarına karışmaktan kurtardı.

En iyi Netflix Filmleri

Netflix, Manifest için 4. sezon onayı verdi

Yapımcılığını Warner Bros. Television’un üstlendiği doğaüstü drama dizisi Manifest, 24 Eylül 2018’de NBC televizyon kanalında yayınlanmıştı. İlk sezonun ardından reytinglerinde ciddi düşüş kaydeden dizi üç yıl boyunca devam etti. 2021’de gösterime giren üçüncü sezonun ardından NBC, hayranlarını şoka uğratan bir karar aldı. Manifest’i iptal ettiğini duyurdu.

Haziran 2021’de Netflix’in kütüphanesine eklenen Manifest, kısa süre içerisinde zirveye oturmayı başardı. Deadline’ın haberine göre, Netflix diziyi tamamen satın aldı ve 20 bölümlük dördüncü bir sezona onay verdi.

Söylentilere göre şirket, hem oyuncu kadrosuyla hem de yapımcılarla haftalardır müzakerelerini sürdürüyordu. Nihayet olumlu sonuç çıktı ve Manifest’in çok sevilen iki karakterinin yeni sezonda rol alacağı belirtidi. Diğer oyuncularla görüşmelerin devam ettiği bilgisi de paylaşıldı. Fakat Netflix, yeni sezonun aynı zamanda final olacağını açıkladı. Sevenleri buna tepkili olsa da, en azından dizinin muallakta bırakılmadan bilinçli bir şekilde sonlandırılacak olması önem taşıyor.

Netflix, Manifest Dizisini Satın Aldı!

Manifest’in mevcut oyuncu kadrosunda Melissa Roxburgh, Josh Dallas, Athena Karkanis, J. R. Ramirez, Luna Blaise, Jack Messina, Parveen Kaur, Matt Long, ve Holly Taylor yer alıyor.

Netflix, Türkiye’den Avlu dizisini satın almıştı

2018-2019 yılları arasında Star TV’de yayınlanan Avlu, 44 bölümlük ikinci sezonun ardından final yapmıştı. Netflix diziyi satın alarak bünyesine kattı, ancak La Casa De Papel veya Manifest örneğindeki gibi maalesef devam ettirmedi. Şu anda Avlu’nun tekrarları platformdan izlenebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × 2 =

%d blogcu bunu beğendi: